TARPTAUTINĘ TURIZMO DIENĄ – SIURPRIZAI KELIAUJANTIESIEMS TRAUKINIAIS

Pasaulinę turizmo dieną, rugsėjo 27-ąją, „Keliauk Lietuvoje“ drauge su partneriais „LTG Link“ bei turizmo informacijos centrais sveikina keliaujančiuosius savoje šalyje, kviesdami atrasti traukiniuose laimingą vietą. Skatinant dar aktyviau rinktis keliones Lietuvoje simboliškai primenama, jog keliavimo džiaugsmu mėgautis derėtų tvariai. Už geležinkelių transportą aplinkai draugiškesnis yra nebent keliavimas dviračiais, tad šventinės akcijos idėja atliepia šių metų minėtinos datos temą: „Rethinking Tourism“ (liet. „Permąstant turizmą“).

Staigmenų pilna diena – Vilniaus geležinkelio stotyje

Vietiniam turizmui augant, vienas iš „Keliauk Lietuvoje“ siekių yra raginti lietuvius ir toliau planuoti keliones Lietuvoje, jas dažninti ir ilginti. Būtent todėl Pasaulinės turizmo dienos proga nacionalinė turizmo skatinimo agentūra ir daugybė partnerių kviečia savo šalį traukiniais tyrinėjančius keliautojus į šventinę akciją „Laimingoji vieta“ bei žada staigmenų praeiviams Vilniaus geležinkelio stotyje.

Traukinių maršrutuose Vilnius–Kaunas, Vilnius–Šiauliai ir Vilnius–Telšiai–Klaipėda laimingosios vietos bilietą įsigijusiųjų lauks turizmo informacijos centrų, kartu su miestų verslo partneriais, paruoštos dovanėlės bei siurprizai. Vis dėlto, renginio organizatoriai šventinėje valandos trukmės akcijoje taip pat lauks tų, kurie rugsėjo 27 d. ruošiasi keliauti ir kitais maršrutais.

„Susitikime 10 val. ryto Vilniaus geležinkelio stotyje, pirmajame perone, į kurį patenkama tiesiai išėjus iš laukimo salės. Čia visus praeivius sveikinsime gyvai pristatydami kelionių Lietuvoje galimybes ir idėjas specialiai atidarytame „Keliauk Lietuvoje“ informaciniame stende. Taip pat kviesime padegustuoti lietuviškų skonių kavos bei išbandyti sėkmę sukant „laimės ratą“, – kviečia nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Dovilė Seliukė.

Organizacijos atstovė priduria, jog ilgame dovanų akcijos dalyviams steigėjų sąraše – „Go Vilnius“, „Kaunas In“, Šiaulių bei Klaipėdos turizmo informacijos centrai ir verslo partneriai.

Žalesnis turizmas – visos bendruomenės reikalas

Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija kasmet paskelbia skirtingą visai turizmo bendruomenei aktualią temą, o šiųmetę inicijavo jau 41-ąjį kartą. Ne paslaptis, jog pomėgis keliauti yra neatsiejama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis. Tačiau, žinoma, reikia

nepamiršti, jog turizmo pramonė turi ir neigiamą atspalvį klimato kaitos kontekste: pavyzdžiui, dėl didėjančių išteklių sąnaudų, triukšmingumo, oro bei vandens taršos. Visgi šiame sektoriuje yra ir daug potencialo, kuris gali padėti iššūkį spręsti.

Keleivių vežimu traukiniais Lietuvoje ir užsienyje besirūpinančios įmonės „LTG Link“ atstovas X informuoja, jog traukinių transportas – nepalyginamai draugiškesnis aplinkai nei automobilis. Pasirinkus šį, vienam kilometrą nuvykusiam keleiviui į atmosferą patenkančio anglies dioksido emisijų skaičius yra lygus maždaug 143 g, o važiuojant traukiniu – tik apie 33 g.

„LTG Link“ citata

„Vietiniam turizmui šiemet grįžus ir jau pralenkus priešpandeminį lygį, mūsų, kaip turizmo sektoriaus narių, pareiga pakviesti šalies keliautojus ir toliau rinktis keliones savame krašte, pažinti tai, kas neatrasta, bei, kiek įmanoma, rinktis tvaresnį būdą keliauti“, – teigia „Keliauk Lietuvoje“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė.

Dovanas akcijai įsteigė:

Go Vilnius; Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras; Šiaulių turizmo informacijos centras; Kaunas IN; Holiday Inn; Žemaitijos pienas; Kempinski hotel; Radisson Blu Royal Astorija; Novotel; Ibis Vilnius centre; Vilniaus muziejus; Lietuvos nacionalinis muziejus; Iliuzijų muziejus; Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus; Narvesen tinklas; Paupio turgus; Senatorių pasažas; ETNO dvaras; Kaunas 2022; Aušra SPA; Telefonijos muziejus; „Rūtos“ šokolado muziejus; Vaistinė „Valerijonas“; Restoranas „Žemaitis“; Smuklė „Juonė pastuogė“; Šiaulių „Aušros“ muziejus; „Pajūrio kempingas“; Kavinė „10 tiltų“; kavinė „Ateik. Ateik“; Viktorijos SPA; Viktorijos viešbutis; Pilies muziejus; Laivas-muziejus „Sūduvis“.

Daugiau informacijos:

Monika Mazaliauskaitė,

„Keliauk Lietuvoje“ komunikacijos projektų vadovė

Tel. +370 615 17 802

El. p. [email protected]

Atsiliepimai

Komentuoti