ŠVENTINIS PAVASARIO SAVAITGALIS ŠIAULIUOSE: MENO IR GAMTOS SINTEZĖ

Jaukiausia pavasario šventė šv. Velykos jau čia pat, o ką galima nuveikti Šiauliuose ir regione? Jei norisi meno ir atradimų, Šiaulių turizmo informacijos centras parengė pasiūlymų anonsą, kuris praturtins jūsų šventes.

Meno meno meno

Pavasarį Šiauliuose skelbia festivalis „Resurrexit“. Tiesa, jis šiemet bus kitoks. Siekiant tęsti ilgametes tradicijas, tuo pačiu esant būtinybei užtikrinti lankytojų saugumą, pirmą kartą festivalio istorijoje klausytojams bus siūloma XXXVIII festivalio „Resurrexit" koncertų transliacijas stebėti internetu, o ištikimiausieji renginio gerbėjai bus laukiami visą Velykų savaitę Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštėje – kiekvieną vakarą nuo 20 val. stebėti transliacijas dideliame ekrane. Festivalio atidarymo koncertas jau balandžio 5 dieną, 20 val.

https://www.polifonija.lt/lt/apie-mus/renginiai/festivalis-resurrexit

Centras jau kviečia mėgautis ekskursijomis ir balandžio 5 dieną gidas Saulius Stasiūnas kviečia pasivaikščioti po miestą ekskursijoje „Nuo varpo garsų iki bohemos vakarų“. Pasivaikščiojimas vysk vidudienį, 12 valandą, ekskursijoje gali dalyvauti 5 asmenys.

Išsiilgę muziejų ir sustabdyto laiko potyrio, miestelėnai ir svečiai kviečiami apsilankyti „Aušros“ muziejaus padaliniuose. Norintys apsilankyti Ch. Frenkelio viloje, Fotografijos muziejuje, Venclauskių namuose ar Žaliūkių malūnininko sodyboje turi registruotis iš anksto.Teisa, švenčių dienomis, balandžio 4–5 d. (sekmadienį ir pirmadienį), Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai (Chaimo Frenkelio vila, Fotografijos muziejus, Venclauskių namai, Žaliūkių malūnininko sodyba) nedirbs.

Vandos Kavaliauskienės katinų muziejus taip pat laukia lankytojų! 

Mieste veiklą pradėjo ir galerijos: Dailės ir Laiptų. Įvertinkite naujausias parodas.

Jei esate sinefilai ir neįsivaizduojate gyvenimo be kino filmų – „Kino pavasaris“ tęsis iki balandžio 5 dienos.

Atgal į gamtą

Visiškai netoli Šiaulių atraskite naujus ir gerai pažįstamus objektus.  Atrinkome penkis dėmesio vertus objektus netoli Šiaulių, kuriuos jau galite aplankyti.

Šiauliai – Naisiai – 18 km. Ko nedavė gamta, sukūrė žmogus. Baltų arena, Saulės aikštė, Triušių sala ir kiti objektai, kurie sulaukia dėmesio visais metų laikais. Žiemą galima leistis nuo kalnų, o vasarėjant pasimėgauti vandens ramybe. Naisiuose svarbiausia šeima, todėl čia laukiami įvairaus amžiaus lankytojai, mažiausi ras pramogų, o vyriausi – ramybę.

Šiauliai – Kuršėnų pėsčiųjų tiltas – 27 km. Apsilankyti Kuršėnuose dabar yra dar viena priežastis – naujasis pėsčiųjų tiltas per Ventą. Vakare jis jaukiai apšviečiamas, dieną čia jauku pastovėti ant tilto ir stebėti tekantį upės vandenį. O kad viešnagė būtų dar saldesnė – būtina paragauti vietos vyniotinio. Tirpstantis burnoje desertas yra miestelio pasididžiavimas. O mėgstantys gaminti  namuose gali įsigyti J. Kiriliausko parengtą knygą „Kuršėnų vyniotinio“ istorija“ ir patys išmėginti receptą.

 

Šiauliai – Kurtuvėnai – 22 km. Baltas perlas skaidrių vandenų apsupty – taip galėtume pristatyti Kurtuvėnų bažnyčią. Ir miestelis ne tik ja didžiuojasi, bet ir atkurtu dvaro kompleksu bei vasarą vykstančiu teatro festivaliu. Pralėkti ant žirgų žaliais miškais Kurtuvėnuose gali kiekvienas. Jei to negana – Girnikų piliakalnis visai netoliese, o nuo jo matosi Šatrijos kalnas (Pašatrijos piliakalnis, Telšių raj.), Kalniškių piliakalnis (Kelmės raj., Užvenčio seniūnija) bei kiti kalnai.

Šiaulių centras – Rėkyvos ežeras 12 km. Dešimtas pagal dydį Lietuvoje ežeras išsiskiria savo forma (primena nykštį), gyliu (giliausia vieta vos 4 metrai), vėjais (šį ežerą pamėgo jėgos aitvarų entuziastai), flora ir fauna (daugybė perinčių paukščių ir žuvies). Iki ežero galima nuvykti dviračiais, pakrantėje aplankyti paveldo objektus ir išbandyti naująją apžvalgos aikštelę ant tilto.

Šiauliai – Bubiai – 15 km. Kol jūra ošia per toli, užsukite pasigėrėti Bubių tvenkiniu (arba Šiaulių jūra, Bubių mariomis). Bubių miestelyje ir dvarvietė, piliakalnis – puiki vieta atradimams ir pasivaikščiojimams gamtoje.

Atsiliepimai

Komentuoti