ŠIAULIŲ VANDENYNAI: EŽERAI, FONTANAI IR PASLAPTIS PO ŽEME

Tik pasakose vandenys teka iš sidabro šulinių, o Šiauliuose net du ežerai, vienas – 10 pagal dydį Lietuvoje ežeras, net upė po žeme paslėpta! Ar žinote, kur ji? Atraskite Saulės miesto fontanus, ežerus, upelius ir dar kitus vandeniškus objektus.

Apvalus muziejus ir ištisus metus džiuginantys grybukai bulvare

Šiauliai gali pasigirti savitais muziejais, kurių kituose Lietuvos miestuose nė su žiburiu nerasite. Visiems gerai žinomi šokolado ir katinų muziejai nepraranda susidomėjimo ištisus metus, o ar teko lankytis apvaliame muziejuje?

Šiauliuose jau kelis dešimtmečius veikia Vandentvarkos muziejus, kuris buvo įkurtas tiesiog vandens bokšte! Tai unikalus muziejus, nes jo ekspozicija išdėstyta 100 kv. m plote ratu pagal apvalų bokšto perimetrą. Įdomiausi eksponatai XX amžiaus pradžios nuotraukos, kurias galima laikyti muziejine retenybe. Relikvijos byloja ne tik apie vandentiekio ir nuotakyno statybos eigą, bet ir apie dalį Šiaulių miesto istorijos. Ne mažiau įdomūs surinkti ir išsaugoti darbo įrankiai, prietaisai, įrenginių maketai.

Aplankius šį apvalų objektą, galima eiti „pagrybauti“ į miesto bulvarą. Mat netoli Kaštonų alėjos veikiantis fontanas jau senokai vadinamas grybukais dėl savo formos. Šalia ir skulptūra „Motinystė“. Vasarą šis fontanas būna apsuptas vaikų, nes netoliese ir žaidimų aikštelė, ir didžiulis chameleonas medyje.

Du ežerai ir Prūdelis

Vienas centre ir vienas didžiausiųjų dešimtuke. Kas? Jei pagalvojote apie Šiauliuose tyvuliuojančius Talkšos ir Rėkyvos ežerus – jūs pataikėte. Miesto centro puošmena Talkšos ežeras – aktualus visais metų laikais. Pakrantėje galima maudytis, aplankyti „Geležinę lapę“, išbandyti jėgas „FOX spot“ aktyvaus sporto bazėje.

Kitas, Lietuvos didžiausiųjų dešimtuke įrašytas, ežeras yra kiek toliau nuo miesto centro, tačiau iki jo tikrai verta nuvykti. Romantiškiausių saulėlydžių Rėkyvos ežeras rudenį sukuria dar jaukesnę atmosferą. Rudenėjanti gamta, išskrendantys paukščiai, vandens paviršių šiaušiantis vėjas ir plazdančios burės – kasdien vis besikeičiantis paveikslas. Ramiai palydėkite saulę ant tilto, pasimėgaukite šildančias gėrimais. Atraskite kurortines pramogas Rėkyvoje – vos 10 km nuo Šiaulių centro.

Prūdelis visai neprimena kaimo prūdo su kurkiančiomis varlėmis. Tai ar viena miestiečių pamėgta maudynių vieta. Šalia ir tinklinio aikštelės, kuriose vasarą netrūksta veiksmo. Fontano purslai pasitinka atvykstančius ir palydi keliaujančius į mokyklas.

 

Pelikanai fontane ir kiti monai Šiauliuose               

Pačiame Saulės miesto centre teka upė. Neteko matyti? Užuomina, kad bulvare vingiuoja upė tėra „Rūdės“ fontanas. Mat pati upė teka giliai po žeme. Ir nors šiuo metu vyksta bulvaro rekonstrukcija, fontanas vis dar stovi.

Vaikų sukurta legenda apie į Pietus skridusius ir burtininkės užkerėtus pelikanus – gyva iki šiol. Fontanas „Pelikanai“ atnaujintas ir vakare nušvinta įvairiomis šviesomis. Šio fontano pašonėje ir garsusis „Gaidžio“ laikrodis.

Judėkite kaip vanduo Šiauliuose. Tuo labiau, kad ir žaidimas su puikiais prizais vyksta. Ryškiai raudonas miesto dviratis laukia naujų šeimininkų.

Rugsėjo viduryje visoje Europoje organizuojami Judumo savaitės renginiai, kurie kasmet vyksta ir Šiauliuose. Kviečiame rugsėjo 10–22 dienomis pajudėti po Saulės miestą Šiaulius, atrasti įdomias miesto vietas ir laimėti.

Naujausias žaidimas „Kur teka vandenys Šiauliuose?“ palydės jus interaktyviu pasivaikščiojimo pėsčiomis maršrutu, kuris apjungia įvairias su vandeniu susijusias Šiaulių miesto vietas. Esame tikri, rekomenduojamos žaidimo vietos ir jų istorijos sugebės nustebinti ne tik miesto svečią, bet ir šiaulietį.

Kaip žaisti?

 

Atsidarykite šį kelionės maršrutą savo telefono interneto naršyklėje;

Vadovaudamiesi maršruto nuorodomis aplankykite visas 7 maršruto vietas;

Būdami prie konkrečios lankytinos vietos nepamirškite pasižymėti:

suraskite maršrute jūsų lankomą objektą;

paspauskite ties juo esantį mygtuką „Pasižymėti“;

pasižymėti galėsite tik būdami prie to objekto (tai mums nustatyti leis jūsų telefono GPS);

nepavykus pasižymėti, vadovaukitės pateikiamomis instrukcijomis.

Aplankius visas 7 vietas gausite prizo kodą, kurį galėsite iškeisti į šio žaidimo prizus bei jį užregistruoti pagrindinių prizų lošimui.

Atsiliepimai

Komentuoti