Šiaulių amfiteatre – vėl skambės muzika

Liepos 17 d. 16 val. šiauliečiai ir miesto svečiai po ilgos pertraukos kviečiami į atnaujintą Vilniaus bulvaro amfiteatrą! Žiūrovai turės galimybę pamatyti tarptautinį jaunųjų džiazo muzikos atlikėjų projektą-koncertą „Muzikos ekspresas: Omaha–Šiauliai“, kuriame dalyvaus svečiai iš Omahos (JAV) – Nebraskos universiteto džiazo ansamblis UNO JAZZ COMBO ir Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“.

 

Susigiminiavusius Šiaulių ir Omahos miestus sieja jau 26-erius metus besitęsianti draugystė. Ypač glaudžiai bendradarbiaujama kultūros, studijų ir mokslo srityse. Reikia pasidžiaugti, jog po kelerių pandemijos metų pertraukos Šiauliuose vėl išvysime puikų Nebraskos universiteto studentų muzikos kolektyvą – džiazo ansamblį UNO JAZZ COMBO, vadovaujamą dr. Pete Madseno. Su svečiais vienoje scenoje savo programą pristatys ir šiauliečių pasididžiavimas – jaunimo džiazo orkestras „Romuva“, vadovaujamas Romualdo Žukausko.
UNO JAZZ COMBO Lietuvoje viešės jau ketvirtą kartą. Kolektyvas yra dalyvavęs tokiuose garsiuose tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje, kaip „Kaunas Jazz“ ir Klaipėdos „Pilies“. Po trumpos viešnagės Lietuvoje svečiai iš JAV vyks į tarptautinį Saulkrasti džiazo festivalį Latvijoje. UNO JAZZ COMBO aktyviai koncertuoja JAV ir kitose šalyse. 2020 m. ansamblis yra dalyvavęs tarptautinėje džiazo „Jazz Education Network (JIEN)“ konferencijoje Naujajame Orleane, surengęs koncertus įvairiose JAV valstijose, taip pat Japonijoje, Kinijoje, Izraelyje.
Ansamblį UNO JAZZ COMBO sudaro Nebraskos universiteto Omahoje muzikos studijų programų studentai, studijuojantys džiazą. Kolektyvo repertuare yra ne tik džiazo kompozitorių kūriniai, bet ir pačių studentų sukurtos džiazo kompozicijos. UNO JAZZ COMBO atliekama muzika kupina energijos, jaunų atlikėjų temperamento, kuri patinka visų
amžiaus grupių auditorijai. Ansamblį sudaro šeši muzikos studijų programos studentai ir du džiazo muzikos studijų programos dėstytojai. Specialiai gastrolėms muzikantai parengė savo kūrybos alternatyvaus džiazo kompozicijų, kurios bus pristatytos Lietuvos ir Latvijos publikai.
Nebraskos universiteto Omahoje džiazo studijų programos vadovas dr. Pete Madsen sako, jog labai džiaugiasi atsiradusia galimybe atvykti į Šiaulius, su kuriais Omahą sieja ilgametė ir turininga draugystė, ypač kultūros bei studijų srityse. „Čia visada malonu atvykti. Šiauliai – gražus, kultūrą puoselėjantis miestas, turintis ne vieną puikų muzikos kolektyvą. Mums jau yra tekę kartu koncertuoti su Šiaulių bigbendu, kuris žavi savo profesionaliu džiazo muzikos atlikimu. Džiaugiamės, jog šį kartą turėsime progą susitikti su kitu jūsų kolektyvu – jaunimo džiazo orkestru „Romuva“. Bus įdomu paklausyti jų muzikavimo“, – sako UNO JAZZ COMBO vadovas dr. Pete Madsen.
Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“ – vienintelis vaikų ir jaunimo džiazo orkestras Lietuvoje – tikras šiauliečių pasididžiavimas! Itin aukštą kolektyvo, kuriam vadovauja muzikos pedagogas Romualdas Žukauskas, meninį lygį įrodo tai, kad 2022 m. pavasarį Liuksemburge vykusiame Europos jaunimo bigbendų čempionate kolektyvas tapo laureatu ir pelnė pirmo laipsnio diplomą.

Šiaulių amfiteatre įvyksiančiame koncerte kolektyvas atliks džiazo klasikos standartus, garsių JAV ir kitų šalių kompozitorių džiazines kompozicijas. Tikimasi, kad Glenn Miller, Stevie Wonder, Gordon Goodwin, Clifford Brown ir kitų kompozitorių kūriniai, kuriuos papildys ir orkestro solistai, nė vieno nepaliks abejingo. Susigiminiavusių Omahos ir Šiaulių miestų jaunųjų atlikėjų koncertą „Muzikos ekspresas: Omaha–Šiauliai“ šiauliečiams dovanoja Šiaulių „Romuvos“ gimnazija. Renginį ves VU Šiaulių akademijos studentai. Šio tarptautinio muzikos projekto prodiuseris – Zenonas Ripinskis, meno vadovas – doc. Gediminas Ramanauskas.
Taigi liepos 17 d., sekmadienį, nepraleiskite puikios progos apsilankyti atnaujintame Šiaulių amfiteatre ir pasiklausyti puikių jaunųjų JAV ir Lietuvos džiazo muzikos atlikėjų. Koncertas nemokamas.

Atsiliepimai

Komentuoti