„MUZIKINĖS BAŽNYČIŲ NAKTYS ŠIAULIŲ RAJONE“ KVIEČIA KLAUSYTIS MUZIKOS PO BAŽNYČIOS SKLIAUTAIS

„Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ – unikalus, ne tik Šiaulių rajone, bet ir visoje Lietuvoje koncertų ciklas, kurio globėjas – J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. 2021 metų vasarą numatyti net šeši ypatingi klasikinės ir sakralinės muzikos koncertai Šiaulių rajono bažnyčiose. Šį išskirtinį muzikos projektą jau ketvirtus metus iš eilės finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Iškilaus muzikinio renginio sumanytojas ir rengėjas, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro režisierius Zenonas Gestautas prisimena, kad idėja rengti aukšto meninio lygio muzikos koncertus kilo norint skleisti klasikinę ir sakralinę muziką net ir atokiausiuose rajono kampeliuose. O tam itin tinka bažnyčių erdvės, sukuriančios ypatingą aurą, įdomios, vertingos paveldosauginiu, istoriniu, kultūriniu požiūriu. O svarbiausia – bažnyčių erdvės yra apdovanotos puikia akustika – tai labai svarbu tokio aukšto lygio atlikėjų koncertams.

„Muzikinių bažnyčių naktų Šiaulių rajone“ organizatoriui pavyko pakviesti į Šiaulių rajoną bene pačius garsiausius ir populiariausius Lietuvos klasikinės, sakralinės muzikos atlikėjus, žymiausius šalies solistus.

Dėl itin aukšto koncertų meninio lygio, šis muzikinis ciklas į rajono bažnyčias sukviečia daug klausytojų.

Dėl minėtų priežasčių aukšto meninio lygio muzikos atlikėjų ir puikiai prie tokių koncertų derančios bažnyčių aplinkos šis muzikinis ciklas buvo pastebėtas ir kitose Šiaulių bei kitų šalies regionų savivaldybėse. Todėl šiemet pirmą kartą muzikinės bažnyčių naktys vyks ne tik Šiaulių rajone, bet ir Kelmės, Raseinių rajonuose bei Šiaulių mieste.

Šiaulių, Kelmės ir Raseinių rajonų bei Šiaulių miesto savivaldybių merai 2020 metų rugsėjo 8-ąją yra pasirašę religinio turizmo bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią savivaldybės yra numačiusios bendradarbiavimo sritis, viena kurių yra ir kultūrinis bendradarbiavimas. Šiaulių rajono pavyzdžiu, tiesa, ne visą vasarą, kaip Šiaulių rajone, o šių metų liepos 23–25 dienomis vyks sakralinės muzikos koncertai, pamaldos, ekskursijos bažnyčiose ir Šiaulių miesto bei Kelmės ir Raseinių rajonų savivaldybėse.  

Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir archyvo nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti