MODERNIZMO ARCHITEKTŪROS PĖDSAKAI ŠIAULIUOSE

LRT laidos „Stop juosta“ kūrėjai lankėsi Šiauliuose ir televizijos žiūrovai dar pernai galėjo susipažinti su išlikusia tarpukario modernizmo architektūra. O štai dabar pristatomas sukurtas turistinis portalas stopjuosta.eu, kurio tikslas – skatinti kultūrinį turizmą, Lietuvos ir kaimyninių šalių istorijos ir kultūros paveldo pažinimą, originalios šalies kalbos propagavimą bei informacijos sklaidą.

Laidos kūrėjai klausia, o jeigu keliaujančius pavadintume archigrimais? Šį kartą jūsų kelioninis bagažas – LRT TV laidos „Stop juosta“: kartu su ekspertais ne tik tyrinėsime, liesime, mokysimės pažinti architektūrą bei paveldą, bet ir kartais įlįsime pro užkaltas duris ar langus, kai kurių pastatų jau nebelikę. Tai modernistinio XX a pr. Europos paveldo žinutė šiuolaikiniam žmogui. Modernizmas – tai kultūrų dialogas, tapatumo paieškos, sėkmės ir pažangos garantas. Tarpukariu kūrėsi ne tik Lietuva, bet ir kaimyninės valstybės – Lenkija, Latvija, Baltarusija. Naujuose turistiniuose maršrutuose bus įdomu rasti šių procesų panašumus ir skirtumus. Siūlomuose video išgirsite pasirinktos šalies originalo kalbą.

O ar žinote, kokius modernizmo objektus galite rasti Šiauliuose? Tokių gausu Aušros alėjoje, Vytauto gatvėje, o taip pat ir bulvare.

 

Atsiliepimai

Komentuoti