LABAI GERAI ATRODO NAKTĮ ŠIAULIAI + VIDEO

Šiauliai saulės miesto vardą pateisinti randa įvairiausių būdų: saulei nusileidus įsižiebia daugybė miesto žiburių. Pateikiame Top 7 vietas, kurios naktį atrodo ne mažiau įspūdingai nei dieną. P.S. šviesos įžiebiamos saulei nusileidus.

1. Saulės Laikrodžio aikštė. Žinoma, saulės laikrodžio rodomo laiko patikrinti nepavyks, bet išskirtinai apšviesta „Šaulio“ skulptūra žibės auksu iš toli, o dar geriau – iš arti. Visas aikštės perimetras apšviestas baltą šviesą skleidžiančių žibintų. Vakarinėms fotosesijoms – tai labiausiai tinkama vieta.

2. Bulvaras. Pasijauskite kaip modeliai einantys podiumu. Apšvietimas iš abiejų pusių, tiesi Vilniaus gatvės atkarpa, kuri pripildyta ir skulptūromis, meniniais akcentais, fontanėliais, gatvės meno piešiniais (grafičiais), ir vietomis, kur galite tiesiog ilsėtis. Per šventes įžiebiami ir dekoratyviniai šviestuvai - saulės, kuriomis papuošti apšvietimo stulpai.

3. Prisikėlimo aikštė. Naujumu spindinti Prisikėlimo aikštė tiesiog traukia akį. Įrengi fontanai vakare sužimba įvairiomis šviesomis, prožektoriais iš apačios apšviesti ąžuolai, LED juostomis nužymėtas takas per aikštę iki vėliavos stiebo. Atvykite įvertinti atnaujintos miesto pagrindinės aikštės.

4. Katedra. Miesto Baltoji gulbė – Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedra –  dabar atnaujinama ir dar balčiau jos baltas fasadas švies tiek dieną, tiek naktį. Katedros apšvietimas leidžia ir naktį matyti šį istorinį pastatą iš toli, iš kur beatvyktumėte.

5. Ch. Frenkelio vilos parkas. Išskirtinis vilos rūmas apšviečiamas saulei nusileidus, o rožyno erdvės jaukiai apšviečiamos žibintais. Senovinis fontanas traukia akį tiek dieną, tiek vėlų vakarą – įrengtas specialus apšvietimas leidžia fontano grožiu gėrėtis ir saulei nusileidus.

6. Venclauskių namai. Šiauliai gali didžiuotis turėdami Baltuosius rūmus! Taip vadinami Venclauskių šeimos namai, kurie spindi baltumu. Atnaujintas sodelis su suoleliais, unikaliomis skulptūromis. Visu gražumu teritorija nušvinta, kai vakare įžiebiami žibintai.

7. Rėkyvos ežero tiltas. Nieko nėra romantiškiau už saulėlydžius Rėkyvos ežero pakrantėje. Šiltuoju metu laiku medinis tiltas yra apšviečiamas ir sukuria jaukią atmosferą.

Tomyras Media sukūrė miesto šviesas vakare pristatantį video. Spauskite ir žiūrėkite

Ir tai ne vieninteliai išskirtinai apšviesti Šiaulių miesto objektai. Vakare įžiebiamos šviesos ant miesto savivaldybės pastato: vėliava ant savivaldybės bokšto apšviečiama, o bokšto languose įrengti prožektoriai, formuoja trispalvę. Didždvario gimnazija apšviečiama prožektoriais iš apačios, lygiai kaip ir prie gimnazijos esantis ąžuolas. Šventinis apšvietimas įjungiamas kalėdiniu laikotarpiu, keletą paskutinių metų buvo įjungiamas ir per kitas valstybines šventes – Vasario 16, Kovo 11, per Velykas: – raudono neono iliuminacija papuoštas senasis viadukas (Tilžės g.) ir Vilniaus g. (iš Radviliškio pusės) nuo Profesinio rengimo centro iki Vilniaus g. bulvaro.

Atraskite šviesas Šiauliuose naktį!

#ŠiauliaiŠviečia

Nuotraukų autoriai: Rinat Tarzumanov, Vytautas Anužis, Zakiras Medžidovas, Povilas Rašamavičius, Rolandas Parafinavičius, Danas Dovydaitis, Saulius Jankauskas, V. Norvaišas, V. Rymas, Z. Rotautas, Martynas Bujauskas, „Aušros“ muziejaus arch.

Atsiliepimai

Komentuoti