KVIEČIA NEMOKAMI EUROPOS PAVELDO DIENŲ RENGINIAI ŠIAULIUOSE

Rugsėjo 17 – 26 d. Lietuvoje vyks Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai, šiemet kviečiantys intriguojančia tema „Įtraukiantis paveldas“. Tai jau tradicija tapusios ir penkiasdešimtyje Europos valstybių kiekvieną rugsėjį apie 30 milijonų dalyvių į daugiau kaip 70 tūkstančių renginių suburiančios dienos. Renginių tikslas – geriau pažinti greta esantį kultūros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo išsaugojimo sąjūdį, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.

Šiais metais, kuriuos Europos Sąjungos Taryba paskelbė Europos geležinkelių metais, yra gera proga atkreipti dėmesį ir į Lietuvoje išlikusį unikalų su geležinkeliu susijusį paveldą. Geležinkeliai – tai ne tik keleiviai, kroviniai, tai ir kelionės, kuriose daug atradimo džiaugsmo teikia aplankyti kultūros paveldo objektai. Atkreiptinas dėmesys ir į šalia bėgių išlikusius paveldinius objektus – senas stotis. Neskubėkime jų nurašyti.

Europos paveldo dienos – puikus metas iš arčiau susipažinti ir su restauratorių darbais, prikeliančiais paveldo objektus naujam gyvenimui. Pavyzdžiui, šiauliečiai šiemet kviečiami į naujai atgimusius Venclauskių namus, dailininko Gerardo Bagdonavičiaus gyvenamąjį namą.

Šiauliuose vyks įvairios ekskursijos, viktorinos, pažintiniai pasivaikščiojimai, parodos, edukaciniai užsiėmimai, kviečiantys pažinti kultūros paveldą, suvokti jo vertę, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.

Pažintis su kultūros paveldu visiems mums gali atverti kitokį požiūrį į gyvenimą, priversti susimąstyti ir įsilieti į šį svarbų jo išsaugojimo procesą. Visi kultūros paveldo objektai – tai vertybės, kurias pažinus darosi įdomiau gyventi! Kviečiame visus pasiduoti paveldo kerams, ir įsitraukti į jo pažinimo renginius!

 Europos paveldo dienų programa Šiaulių mieste: http://kpd.lt/epd2021/siauliu-regionas/

Atsiliepimai

Komentuoti