Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

ĮKINKĘS VĖJĄ: JUVELYRO ERNESTO NUOTYKIAI DANGUJE IR ANT ŽEMĖS

Ką bendro turi vėjas, taurieji metalai ir Šiauliai? Nekankinsime jūsų – Šiauliuose gyvena vėją jėgos aitvarais gaudantis juvelyras Ernestas Ramanauskas. Jaunas vyras čia kuria sudėtingus juvelyrikos darbus ir išdarinėja įvairiausius triukus virš Rėkyvos ežero. Kas jį laiko Šiauliuose, koks rekordas jam priklauso ir kuo ypatingas jau minėtas 10 pagal dydį Lietuvos ežeras – šiame interviu.

 

Žmonės jau taip sutverti, kad jie gali imtis net kelių, labai skirtingų veiklų ir jose būti labai profesionalūs. Ne išimtis ir Šiauliuose juvelyrikos dirbtuves turintis juvelyras Ernestas, dar mokykloje susidomėjęs šiuo menu (amatu), o dabar kuriantis sudėtingus tauriųjų metalų gaminius. Toks kruopštumo, kantrybės ir ramybės reikalaujantis darbas juvelyro Ernesto gyvenime turi atsvarą – jėgos aitvarus. Kai pasileidi plaukus, pasikinkai vėją ir iš padangių mojuoji besimaudantiems ežere.

365 dienos danguje – taip turbūt galėtų savo gyvenimą apibūdinti Ernestas, mat jau 10 metų jis aktyviai mėgaujasi ekstremaliu jėgos aitvarų sportu. „Nuo vaikystės patiko ekstremalus sportas, jėgos aitvarus pabandžiau 2012 metais, šiais metais jau 10 metų kaip beveik kasdien sportuoju ant vandens. Svarbu turėti noro dirbti ir sportuoti, viskas suderinama“, – šypsodamasis atsakė juvelyras, kai paklausėme apie tai, kaip pavyksta suderinti šias dvi veiklas.

Jau galima drąsiai sakyti, kad pagaliau šiauliečiai pamatė turį Rėkyvos ežerą, atkreipė dėmesį į padangėje šėlstančius jėgos aitvarus. Kaip pačio juvelyro Ernesto kelyje atsirado šis ežeras? Kuris ežeras patinka labiau – Rėkyvos ar Talkšos? „Visa Lietuva sužinojo, kas yra Rėkyva, nes man priklauso šuolio į aukštį Lietuvos rekordas. Talkšos ežeras netinkamas jėgos aitvarams, bet ten labai smagiai galima praleisti laiką vandenlenčių parke“, – pasakojo vaikinas.

Apie rekordą, nes ne tik paukščiai aukštai kyla

Juvelyras Ernestas papasakojo, kad yra tokia „WOO sports“ programėlė ir aukščio matuoklio prietaisas, kuris klijuojamas ant vandenlentės. Lietuvoje WOO aukščio matavimo dalyvių yra 506 žmonės, pasaulyje yra 35473 dalyviai, Ernestas – 118 vietoje. Viso pasaulio kaituotojai naudoja WOO ir kas dieną kelia savo plaukimo sesijas į tą programėlę – taip konkuruojama, kas aukščiau pašoka: „Visi siekiame savo asmeninių rekordų, bet man pavyko pasiekti Lietuvos rekordą – su aitvaru iškilau į 25,6 m aukštį. Pasaulio rekordas yra 34,8 m. Šuoliai po 15–20 m jau nebestebina, tai kasdienybė, norisi pasiekti 30m. Tad kai gatvėse matysite lūžtančias medžių šakas, žinokit, juvelyro darbe nėra ir į skambučius neatsiliepia.“

Dvejus metus nepagerintą Lietuvos rekordą pagerino pats Ernestas – šių metų kovo 28 dieną jis pakilo net į 26,3 m aukštį.

Šiauliuose Ernestas užsiima verslu – kuria prabangius juvelyrikos gaminius. Pasiteirautas, ar verslui kurtis ir plėtoti Šiauliai yra patrauklūs, Ernestas teigė, kad į Šiaulius klientus jis pritraukia nepriekaištinga darbų kokybe, gaminiai visada pagaminami sutartu laiku, šiauliečiai pagrinde užsako vestuvinius žiedus: „Iš kitų miestų atvyksta klientai dėl prabangesnių papuošalų, auksinių apyrankių ir grandinėlių. O pagrindiniai klientai – užsienio Lietuviai, kuriems gaminame pagal individualius užsakymus auksinius žiedus, pakabukus, prabangias ir išskirtines grandinėles.“

Na, gerai. Verslas ir puikus laisvalaikis, nejaugi tik tie du dalykai laiko juvelyrą Ernestą Šiauliuose? Juk ežerų ir vėjų kitur irgi yra... „Šiauliai gimtinė, o dėl vėjo tai Šiauliai vienintelis miestas, kur žemyne galima kaituoti, o daugiau vėją gaudom Kuršių mariose ir pajūry“, – nedaugžodžiavo Ernestas. Kita vertus, jis pats yra gyvenęs ir JAV, ir UK, tad tikrai žino, ką reiškia emigracija, o namai tiesiog traukia grįžti. Tą patį jis gali pasakyti ir apie į užsienį besiveržiantį jaunimą – pasiganys ir sugrįš. Dabar juos veja tik bandos jausmas – visi bėga, o jie paskui.

Apie savo gimtąjį miestą Šiaulius Ernestas taip pat pasakoja trumpai ir konkrečiai. Jam nuo miesto centro nutolusi vos 10 km Rėkyva yra vandens sporto oazė, pasivaikščiojimams jis renkasi prie ežero žaliuojantį mišką. Neaplenkia jis ir Talkšos ežero, kuriame užsiima vandens ir ne tik pramogomis. „Šiauliai nedidelis, bet viską turintis miestas, kuris taupo mūsų laiką ir turi geriausius juvelyrus visoje Lietuvoje.  O pažintiniai takai aplink Rėkyvos ir Talkšos ežerus pritrauktų turistus ir sukviestų vietinius pasivaikščioti. Labai laukiame tų pažintinių takų, betono jau užtenka Šiauliams“, - pokalbį baigė juvelyras Ernestas.

BLIC KLAUSIMAI

Geriausia vieta pasimatymui Šiauliuose:  restoranas „Žvejų užeiga“

Geriausia vieta pasitikti saulę Šiauliuose: Talkšos ežeras

Šiaulių pasididžiavimas: „Fox spot“ vandenlenčių parkas

Skaniausia Šiauliuose: „Upsidedown“ (Gytarių 24, Šiauliai)

Šiauliuose pailsėti galima: Rėkyvoje

Aktyvūs šiauliečiai renkasi: prie Talkšos, Salduvės, Rėkyvos, Kurtuvėnų, Bubių, Pageluvio.

 

Asmeninio albumo nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti