GIDŲ KURSAI 2020

Gido darbas vilioja įvairiausių specialybių ir profesijų žmones. Gido pažymėjimus šiemet gauna mokytojos, istorikai, socialiniai darbuotojai, turizmo atstovai. Kursų programa leidžia geriau pažinti savo šalies istoriją, profesionalūs gidai dalijasi savo patirtimi ir patarimais.

Gido darbas – nenuspėjamas ir tikrai ne pagal nuolatinį darbo grafiką. Patiks tiems, kad mėgsta dinamiką ir žmones. Tai gali būti ir papildomas užsiėmimas, pajamų šaltinis, ir pagrindinis darbas. Gavus gido pažymėjimą galima dirbti savo regione, visoje Lietuvoje ir Europoje.

Šiaulių Metų gido apdovanojimą pelnęs gidas Gintautas Tumulis sako, kad gidas tarsi vertėjas išverčia akademinę istorikų, meno žinovų ir kitų specialistų kalbą į, kaip kažkas yra pasakęs, „žmonių kalbą“. Tai reiškia, kad gidas turi suprasti, apie ką kalba žinovai ir atpažinti savo auditoriją: ar tai yra vaikai, ar jaunuoliai, ar senjorai, žinoti, kokio išsilavinimo, kokių pomėgių, specialybių yra žmonės. Tada jis gali perteikti žinią taip, kad žmonės ne tik suprastų, bet ir visa tai pamėgtų.

Miestus galima pristatyti ir pasirinkus istorines, menines ar dar kokias prizmes. Čia jau kiekvieno gido išradingumo reikalas.

Šiauliai šiuo metu gali pasigirti visoje Lietuvoje žinomomis ekskursijomis, kurios sulaukia didelio susidomėjimo, šiauliečiai kviečiasi draugus atvykti ir geriau susipažinti su miestu. Žinoma, pačios populiariausios ekskursijos – apžvalginės. Tai pagrindas miesto pažinimui. Gidai nesiskundžia kūrybiškumu ir sukuria dėmesio vertų ekskursijų – žygiai, teminės ekskursijos.  „Pietinia kronikas gyvai“ (gidas A. Rusevičius) ir „Senosios Šiaulių kapinės“ (gidas A. Zaleskis), žygis „Šiapus ir anapus“ (gidė A. Grosienė), „Šiauliai: pakiemiais, pagrioviais ir patvoriais“ (gidas S. Stasiūnas), „Šimtmečio Šiauliai“ (gidas G. Gaidamavičius) – tai pačios populiariausios ekskursijos, savitai pristatančios miestą – nuo senųjų laikų, miestą kūrusių asmenybių iki laukinių 90-ųjų.

Šiaulių turizmo informacijos centras kasmet rengia gidų kursus. Kiekvienais metais susidomėjimais jais – neslūgstantis. Nuotoliniu būdu organizuojami kursai suteikia galimybę juos išklausyti ir baigti ne tik Šiaulių miesto gyventojams, bet ir kitiems asmenims, turintiems aukštąjį išsilavinimą.

Pernai gidų kursus baigė mergina, gyvenanti Italijoje. Ji visą kursų programą išklausė būdama pietų Europoje, o baigiamąją ekskursiją pristatė Naisiuose, Šiaulių rajone. Kursų klausytojai baigiamąsias ekskursijas dažnai veda tame krašte, kuriame gyvena. Taip buvo parengti nauji maršrutai Pakruojyje, Akmenėje, Šiaulių rajone, Joniškyje, Telšiuose, Biržuose, Zarasuose ir kt.

Gidų bendruomenė pildosi, išbandykite savo jėgas ir jūs!

2020-2021

Galimybė mokytis nuotoliniu būdu

Gidų kursų trukmė – 6 mėn.

 PASKAITOS  vyks IV, V nuo 17:30 iki 20:30 val., VI 10:00 – 16:00 val. ir kas antrą VII nuo 10:00 iki 14:00 val.

 Kaina 270 Eur, galima mokėti dalimis

Lektoriai - aukščiausios kategorijos gidai, istorikai, turizmo srities profesionalai

Paskaitų grafikas bus tikslinamas, paskaitos nevyks šventinėmis dienomis

Gidų kursų dalyviai:

 • Įgys naują specialybę ir taps savo krašto ambasadoriais;
 • Turės galimybę siekti karjeros ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje;
 • Gaus gido pažymėjimą

Gidų kursų dalyviais gali būti asmenys:

 • Turintys aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą arba paskutinių kursų studentai

Dėstomi dalykai:

 • Lietuvos turizmo teisės pagrindai ir gido profesinės etikos bei profesinės veiklos aspektai;
 • Lietuvos kultūros pagrindai;
 • Lietuvos istorijos pagrindai;
 • Lietuvos geografijos pagrindai ir turizmo išteklių apžvalga;
 • Pasaulio ir Lietuvos architektūros bei dailės raidos pagrindai;
 • Gido komunikacija ir retorika;
 • Bendravimo psichologijos pagrindai;
 • Pirmosios medicinos pagalbos pagrindai;
 • Ekskursijų rengimo ir vedimo metodika

 

Registracija vyksta iki spalio 21 d.

Šiaulių turizmo informacijos centras, Vilniaus g. 213, Šiauliai

Tel.nr. 841523110, mob. tel. nr. 8678 07707, el.p. [email protected], visitsiauliai.lt

Atsiliepimai

Komentuoti