ATNAUJINTAME CENTRINIAME ŠIAULIŲ MIESTO PARKE – PIRMASIS DISKGOLFO ČEMPIONATAS

Miestelėnai jau pamėgo laiką leisti atnaujintame Centriniame miesto parke. Kas stumdo vaikišką vežimėlį, kas mankština kojas ar tiesiog klausosi tylos. Po rekonstrukcijos parke atsirado ir neįprasti objektai – diskgolfo krepšiai. Socialiniuose tinkluose buvo klausiančiųjų, kam skirti tokie objektai, o sausio 29 dieną nuo pat ryto visi smalsiausi galės pamatyti skraidančių diskų festivalį – pirmąjį „Šiaulių miesto žiemos diskgolfo čempionatą 2022“. Pirmajame čempionate dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų susirungs 10-yje skirtingų lygių divizionų, o dienos pabaigoje paaiškės ir pirmieji Šiaulių miesto čempionai.

Diskgolfas pradėtas žaisti apie 1970 m. JAV. Žaidimo tikslas yra, kaip ir įprastame golfe, pataikyti į taikinį (krepšį) ir įveikti trasą per kuo mažiau bandymų (metimų).

Žaidžiant diskgolfą smagu stebėti, kaip elegantiška trajektorija skrieja tiksliai paleistas diskas ar pataikyti į krepšį iš gerokai toliau, nei įprasta. Skirtingai nuo kamuoliukų golfo, diskgolfas yra daugeliui žmonių prieinamas žaidimas. Jam nereikia preciziškai nupjautos žolės aikštelės ir brangios įrangos. Diskgolfą galima žaisti bet kokiu oru. Šis sportas tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo vyrams, moterims ir vaikams.

Lietuvą diskgolfas pasiekė 2002 m. Pirmasis laikinas (nešiojamų krepšių) diskgolfo parkas buvo įkurtas Filaretų parke Vilniuje. Vėliau, nuo 2011 m. imta žaisti Pavilnių regioniniame parke, Pūčkoriuose. Nuo 2013 m. diskgolfas pradėtas žaisti ir Jonavos rajone, o dar vėliau ir kituose Lietuvos miestuose ar parkuose. Šiai dienai Lietuvoje suskaičiuojama virš 20 diskgolfo parkų, o vienas jų įrengtas Šiauliuose 2021 m., kai miestas minėjo Šiaulių sporto 100-metį.

Diskgolfo populiarumas padidėjo prasidėjus karantino laikotarpiui bei uždraudus komandines sportas šakas mėgėjams. Dauguma fizinį aktyvumą mėgstančių žmonių, pasirinko išbandyti diskgolfą, kuris leidžia individualiai sportuoti ar gerinti asmeninius rezultatus. Sužaidus vieną parko ratą tai ne tik puikiai praleistas laikas gryname ore, bet ir nauda sveikatai.

Turnyro organizatorius Karolis Novikovas tikisi, kad šis turnyras sudomins šiauliečius išbandyti naują sporto šaką bei taps nauja pramoga mieste, kuri suburs bendraminčius kaip ir kituose miestuose. Ateityje jis tikisi pamatyti Šiaulių atstovus Lietuvos čempionatuose.

Panevėžio diskgolfo mėgėjų bendruomenės nuotr.

Atsiliepimai

Komentuoti