Šiaulių turizmo informacijos centras

MENINIS AKCENTAS PENZELIUKAS

Paminklai ir skulptūros, Šiauliai

Audio gidas

0:00
0:00

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Kūrėjo Martyno Gaubo meninis akcentas „Penzeliukas“ - tai dėmesį traukianti skulptūra, skirta vienam žinomiausių Šiaulių dailininkui Gerardui Bagdonavičiui, draugų vadintam „penzeliuku“.

M. Gaubo kūrinys neatsitiktinai eksponuojamas šalia Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos. Mat toje pačioje Aušros alėjoje, netoli viešosios bibliotekos, stovi namas, kuriame gyveno Gerardo Bagdonavičiaus šeima. Be to, bibliotekoje saugomas Gerardo Bagdonavičiaus ekslibrisų fondas.

Pasak Martyno Gaubo, „ši vieta skulptūrai eksponuoti pasirinkta kaip pusiaukelė tarp Gerardo Bagdonavičiaus namų ir bibliotekos, tuo keliu dailininkas eidavęs Aušros alėja pro biblioteką į darbą“. Martyno Gaubo skulptūra „Penzeliukas“ buvo sukurta konkursui „(Ne)atrasti Šiauliai“, skirtam Šiaulių miesto įvaizdžiui stiprinti ir istorinei atminčiai įprasminti. Šio konkurso organizatoriai – Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių dailės galerija. Martyno Gaubo skulptūra šiame konkurse buvo išrinkta geriausia iš 14-os pateiktų.

Beveik dviejų metrų aukščio meninis akcentas „Penzeliukas“ išlietas iš metalo ir styro blizgioje veidrodinio plieno dažų balutėje, atspindinčioje ne tik nerimastingą dailininko charakterį (besisukiojančio teptuko simbolis), bet ir dabartinius Šiaulius. Anot skulptoriaus, jo teptukas palieka ryškų pėdsaką kaip ir Gerardas Bagdonavičius savo laiku Šiauliuose. Nors dailininkas mirė prieš 30 metų, jo atminimas tebėra gyvas. O tuos, kurie vaikšto „užsimerkę“ ir nieko nepastebi, skulptūros veidrodis privers pakelti akis į dangų.

Atsiliepimai

Komentuoti