Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

„BALTŲ KELIO“ ATSTOVAI PATIRTIES SĖMĖSI NORVEGIJOJE – IŠBANDYTAS „VIKINGŲ KELIAS“

Ne vienerius metus tęsiamas projektas „Baltų kelias“ jau pelnė daugybę keliautojų simpatijų. Kad darbai vyktų dar nuosaikiau, vykta į Norvegiją – Stavangerio miestą, kuriame prieš beveik du dešimtmečius prasidėjo kitas labai garsus projektas – „Vikingų kelias“. Žinoma, pagrindinis kelionės tikslas – susitikti ir pasisemti gerosios patirties iš Stavangerio Universiteto Archeologijos muziejaus kolegų.

Išvykoje į Norvegiją dalyvavo Šiaulių turizmo informacijos centro, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro ir Nacionalinės regionų plėtros agentūros atstovai.

„Vikingų keliai“ skandinavams ir svečiams iš viso pasaulio žinomi jau kelis dešimtmečius, muziejai parengę specialias ekspozicijas, išleidę krūvą leidinių.

Keliaujant Vikingų kultūros keliais prisiliesta prie Norvegijos karališkosios šeimos artefaktų, tai pat turėta galimybė atrasti santykį tarp archeologinių faktų ir moderniosios komunikacijos muziejuose. Aplankyti muziejai ir turistiniai objektai paskatino pagalvoti apie naujus projekto „Tyrinėk baltus“ tobulinimus ir ateitį.

Aplankytos išlikusios vikingų gyvenvietės, naujai įkurta vikingų stovyklavietė, susipažinta su muziejų veikla pietvakarių Norvegijos Rugalando regione.

Su vietos lietuvių bendruomene susitikta paskutinį vakarą prieš išvykstant atgal į Lietuvą. Kas keletą, o kas jau dešimtmečiais skaičiuoja gyvenimą Norvegijoje. Lietuviai buriasi šventėms, kolektyvai dainuoja lietuviškas dainas, vaikai susipažįsta su tėvų gimtojo krašto tradicijomis.

Bendruomenės pirmininkas Saulius Trepekūnas rado laiko susitikti su svečiais, aprodė bendruomenės namus, kuriuos pavyko sukurti ypatingai jaukius. Pastatas tapo miestelio puošmena, o anksčiau tas sklypas buvęs labai apleistas, krūmai slėpė dviejų aukštų namą. Veiklūs lietuviai atnaujino namo fasadą, sutvarkė aplinką. Namas šviečia iš toli.

Delegacija iš Šiaulių Norvegijoje gyvenantiems lietuviams atvežė naujų turistinių leidinių, pristatytas žaidimas „Šiauliai“. Kadangi susitikime dalyvavo ir vaikai, jie iš karto ir išbandė šį stalo žaidimą – emocijų buvo daug, vaikai nenorėjo baigti žaisti.

Darbo kelionė įkvėpė toliau kurti ir tobulėti. Užmegzti kontaktai tiek su universiteto atstovais, tiek su lietuvių bendruomene, tikėtina, leis toliau vykdyti tarptautinius projektus.

Šiaulių TIC nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti