Бюджетное учреждение Шяуляйский туристический информационный центр
Вильняус ул. 213-90, LT-76348 Шяуляй

ТОП 10 МЕСТ ДЛЯ ОТДЫХА ВСЕЙ СЕМЬЕЙ В ГОРОДЕ ШЯУЛЯЙ

Загрузить GPX
Кратко о маршруте
Средний
7 км
9 h.
10
Маршрутная поверхность
100% Асфальт
1% Грунтовая дорога
1% Путь Лес

Šiauliai – tai Saulės miestas. Jame daug juoko, pažinimo, saldumynų ir linksmybių. Atvykite pas mus ir įsitikinsite patys! Daugybė lankomų objektų ir pramogų tiek viduje, tiek lauke: saviti muziejai, unikalūs meniniai objektai, saldumynų upės, magiški gamtos kampeliai, žaidimų aikštelės... Ir mažų, ir didelių Šiauliuose laukia geros emocijos ir įdomios patirtys.

1. Atvykus į Šiaulius, būtinai pasivaikščiokite vienu seniausių Bulvaru Europoje ir suraskite „Gatvių zoologijos sodą“. Tai daugybė gyvūnų, kurie pasislėpę skulptūrose, meniniuose akcentuose, piešiniuose: chameleonas, chimeros, gyvatė, drugeliai, kregždutės, gaidys... .

2.„Baltų kelio“ centras kviečia keliauti protėvių takais. Įvairūs žaidimai bei atrakcijos nukelia lankytojus į magišką protėvių pasaulį, kuriame gausu keistų daiktų, svarbių simbolių ir įdomių faktų. Čia pasimatuosite baltišką profesiją bei sukursite menišką fotosesiją

3. „Rūtos“ šokolado muziejus įsikūręs ilgiausiai Lietuvoje veikiančiame saldainių fabrike, kuris skaičiuoja jau antrą savo gyvavimo šimtmetį. Šiame muziejuje turėsite ypatingą progą paklaidžioti po šokolado istorijos labirintus, iš arti pamatyti kakavos medį bei patyrinėti šokolado rūšis. Iš anksto užsisakę edukaciją, galėsite pabūti šokoladu meistrais ir pasigaminti savo saldainių. Užsukę į čia pat esančią kavinę, pasimėgausite karšto šokolado gėrimu, o parduotuvėje prisikrausite pilnus krepšius lauktuvių.

4. Daug nuostabos ir smagumo jūsų laukia Geležinkelių muziejuje. Šioje ypatingoje vietoje trumpam tapsite traukinio mašinistu, nusifotografuosite prie senojo garvežio ar siaurojo geležinkelio vagono. Taip pat pamatysite, kaip stotis atrodė, kai į Šiaulius atvyko pirmasis traukinys, ir sužinosite viską apie geležinkeliečių kasdienybę.

5. Ar įsivaizduojate, kaip galėjo atrodyti prieš 500 metų sukonstruotas dviratis?! Tokį išskirtinį eksponatą galite pamatyti Dviračių muziejuje, kuriame ir vaikai, ir suaugę taip pat galės išbandyti savo jėgas dviračių varžybose.

6. Vandos Kavaliauskienės katinų muziejus – vienintelė tokia vieta Baltijos šalyse. Čia visur katinai: vitrinose, languose, ant sienų bei lubų. Šiame muziejuje išvysite milžinišką paveikslą, kuriame nutapytos net 42 katės, kažkada gyvenusios vienos turtingos ponios namuose. Jus nustebins ne tik tūkstančiai eksponatų iš viso pasaulio, bet ir aplinkui besisukiojantys katinai. Muziejaus patalpose yra įsikūręs Gyvūnijos sodas, kuriame galima susipažinti su įvairiais egzotiniais gyvūnais: paklausyti kalbančios papūgos, paglostyti tarakonus ar apsivynioti savo kaklą gyvate.

7. Šalia Katinų muziejaus esantis Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centro žirgynas laukia visų, kurie žavisi žirgais ir myli gamtą. Galėsite pajodinėti, išgirsti įdomių faktų apie žirgus ar surengti išskirtinį pikniką.

8. Vaikščiodami Talkšos ežero pakrante, patirsite daug gerų emocijų bei adrenalino pliūpsnį: moderni vaikų žaidimo aikštelė, energetinis labirintas, sporto treniruokliai, vandens atrakcijos, poilsio zonos bei nuostabūs gamtovaizdžiai. Prie ežero ne tik pramogausite, bet ir skanių ledų paragausite. O Geležinė lapė, kuri puikuojasi Lietuvos rekordų knygoje kaip didžiausia gyvūno skulptūra, mielai leisis glostoma ir fotografuojama.

9. Telefonijos muziejuje galėsite išbandyti „laidinį“ telefoną ar paskambinti draugui iš telefono būdelės. Šiose erdvėse jūsų laukia įdomūs faktai iš telefonijos istorijos ir nuotaikingos fotosesijos.

10. Dar daugiau pramogų ir poilsio jūsų laukia Centriniame Šiaulių miesto parke. Žaidimo aikštelės, treniruokliai, krepšinio bei teniso aikštynas, iškylų zonos bei egzotiniai medžiai – visa tai jūsų kelionei suteiks dar daugiau geros nuotaikos ir spalvingų įspūdžių.

Отзывы

Комментарий

Приложение для смартфона / Аудиогид

Это интерактивный, инновационный, основанный на технологиях инструмент обучения и культурной осведомленности для литовских и иностранных посетителей, чтобы познакомиться с важными и уникальными объектами культурного наследия и известными людьми в нашей стране.