Šiaulių turizmo informacijos centras

ŠV. JOKŪBO PILIGRIMŲ KELIAMS LIETUVOJE 10 METŲ!

Šiuo pranešame apie organizuojamą tradicinę Šv. Jokūbo piligrimų kelio jaunųjų ambasadorių estafetę ir visus jaunus žmones – vyresniųjų klasių mokinius ir gimnazistus, kolegijų ir universitetų studentus, dirbantį ir nedirbantį jaunimą – kviečiame jungtis į šią jaunimo akciją ir tapti Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje ambasadoriais.

 

ŠV. JOKŪBO KELIO JAUNŲJŲ AMBASADORIŲ ESTAFETĖ 2023

SKIRIAMA ŠV. JOKŪBO PILIGRIMŲ KELIŲ LIETUVOJE 10-IES METŲ SUKAKČIAI

2023 M. GEGUŽĖS 1–BIRŽELIO 30 D.

Šiais metais, jau aštuntus metus iš eilės, Šv. Jokūbo piligrimų kelio jaunųjų ambasadorių estafetė vyks gegužės 1 – birželio 30 dienomis. Ji dedikuojama ŠV. JOKŪBO PILIGRIMŲ KELIŲ LIETUVOJE 10-IES METŲ SUKAKČIAI

Kaip ir ankstesniais metais estafetės globėja – Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Andrikienė.

Visų pirmiausia į estafetę kviečiame jungtis Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Alytaus miesto ir Alytaus rajono, Kauno miesto ir Kauno rajono, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono, Klaipėdos rajono, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono, Birštono, Druskininkų ir Elektrėnų miestų bei Joniškio, Telšių, Plungės, Kretingos, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kelmės, Lazdijų, Marijampolės, Molėtų, Rokiškio, Anykščių, Pasvalio, Prienų, Raseinių, Šilutės, Trakų ir Varėnos rajonų savivaldybėse gyvenantį ir besimokantį jaunimą, jų mokytojus, dėstytojus, moksleivių tėvus.

Į estafetę kviečiame jungtis ir čia nepaminėtų savivaldybių gimnazijų, pagrindinių mokyklų, profesinio mokymo centrų, kolegijų, universitetų jaunus žmones, dirbančius ir nedirbančius, mylinčius savo Tėvynę ir norinčius ją geriau pažinti bei patirti piligrimystės džiaugsmą.

Šios jaunimo akcijos tikslas – atrasti Šv. Jokūbo piligrimų kelią savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus. Kiekvienas estafetės dalyvis gaus Šv. Jokūbo piligrimų kelio ambasadoriaus sertifikatą.

Per Lietuvos savivaldybių teritorijas driekiasi keturi Šv. Jokūbo piligrimų keliai – Europos Tarybos kultūros keliai, kurie yra pripažinti ir Lietuvoje, ir tarptautiniu lygiu: tai – Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus Jie visi prasideda mūsų šalies šiaurėje, Latvijos–Lietuvos pasienyje, ir baigiasi Lietuvos–Lenkijos pasienyje. Lietuvoje turime ir vidaus maršrutą, jungiantį vienuolika Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčių – Šv. Jokūbo žiedą, kurio ilgis – 1056 kilometrai.

Jaunieji ambasadoriai estafetėje dalyvaus organizuotai, lydimi mokytojų ir Šv. Jokūbo kelio draugų ir savivaldybių asociacijų narių. Keliuose juos atpažinsite pagal Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – ženklus ant žygio dalyvių kepurėlių, marškinėlių, vėliavėlių. Vienam estafetės etapui įveikti pakaks pusdienio, o atstumas, kurį teks įveikti kiekvieno žygio dalyviams, neviršys 10 – 15 kilometrų.

Visus jaunus žmones, kurie norėtų tapti Šv. Jokūbo piligrimų kelio ambasadoriais, kviečiame iki gegužės 1 d. registruotis žygiui Šv. Jokūbo keliu el. paštu [email protected],

informacija tel. +370 698 77388

Registruojantis nurodykite mokyklos pavadinimą, žygio dieną, starto ir finišo valandas, pasirinkto žygio maršruto Šv. Jokūbo piligrimų keliu pradžios ir finišo vietą, žygio dalyvių skaičių, už žygį atsakingo asmens kontaktus.

Organizatoriai:

Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija [email protected] ,

Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija [email protected]

http://www.svjokubokelias.eu

fb/Šv. Jokūbo kelio šviesa

#ŠvJokūboKeliasLietuvoje

#StJameWay

#CaminoDeSantiago

#ŠvJokūbokelias

#Piligrimystė

 

Atsiliepimai

Komentuoti