Poezijos ir muzikos vakaras „Aš – beržas“

Koncertai

Rugsėjo 10 d. Šiaulių dienų dūzgesyje, kviečiame jus prisiminti poetą Paulių Širvį.

Šiaulių Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, didžiojoje skaitykloje, 18 val. vyks renginys, skirtas Pauliaus Širvio jubiliejiniams metams. Skambės kompozitoriaus Algirdo Bružo kūrinio „Betula canticorum o Lituania“ PREMJERA, kurią atliks
valstybinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas dr. Linas Balandis) ir
Šiaulių miesto kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis).
Diriguos Povilas Vanžodis.
Poeto eiles skaitys ir atsiminimais apie jį dalinsis Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

Taip pat koncerte muzikuos Kanklių trio AUŠRINĖ: Regina Vaišnorienė, Regina Marozienė, Lora Andriuškienė.

Kompozitoriaus A. Bružo naujas kūrinys "Betula canticorum o Lituania“ mišriam chorui ir styginių orkestrui, parašytas pagal poeto Pauliaus Širvio eiles. Oratorinio pobūdžio kūrinį sudaro trys dalys. Pirmoji dalis - "Aš - beržas". Šioje dalyje poeto lyriniai gamtos vaizdiniai ir jo romantiškas polėkis. Muzikoje daug ekspresijos. Antroji dalis - "Ant mūsų kelio". Vidurinėje dalyje parodoma žmogaus kova ne tik mūšio lauke, bet ir kova su aplinkiniu pasauliu. Muzikoje daug kontrastingų epizodų, kurie tematiškai jungiasi į vieną visumą. Trečioji dalis - "Motule Lietuva" - viso kūrinio apibendrinimas.

Renginys nemokamas

Organizatorius – Koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Partneriai: Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Šiaulių dienos.

Renginio metu prašome dalyvių ir žiūrovų laikytis 2 metrų atstumo ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.