Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Muzikinis performansas „Sporto grupė“. Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS

Spektakliai

Organizatorius - Šiaulių dailės galerija

Prodiuseris -„Operomanija"

Idėja - Gabrielė Labanauskaitė
Režisūrinė koncepcija - Gailė Griciūtė, Viktorija Damerell
Tekstai - Gabrielė Labanauskaitė, Viktorija Damerell
Muzika - Gailė Griciūtė
Veiksmas - Greta Štiormer, Viktorija Damerell
Scenografija ir kostiumai - Viktorija Damerell
Instrumentų koncepcija - Gailė Griciūtė, Viktorija Damerell
Instrumentų dizainas ir inžinerija - Sholto Dobie
Instrumentų gamyba - Rufcuts Studio
Kostiumų gamyba - Suoma Pilinkutė
Šviesos - Julius Kuršis
Garsas - Ignas Juzokas
Sporto grupė: Agnė Semenovičiūtė, Denisas Kolomyckis, Gintarė Šmigelskytė, Justina Mykolaitytė, Jūra Elena Šedytė, Vaidas Bartušas

Muzikinio performanso „Sporto grupė" idėja gimė sporto salėje, žaidžiant krepšinį. Įsiklausius į nesinchroniškai mušinėjamų kamuolių garsus, komandos narių šūksnius – visa tai suskambo kaip vienas didelis nesurežisuotas koncertas, – taip kilo akstinas pradėti penkerius metus trukusią kelionę į „muzikos per sportą" bei „sporto per muziką" tyrimą.
Iš sporto salėse, aikštelėse, tinklaraščiuose, video dienoraščiuose bei reklamos skelbimuose atrastų patirčių nuotrupų išaugęs kūrinys prisiliečia prie šiuolaikinio žmogaus potyrių pasaulyje, kuriame vadovaujamasi saviieškos, savikūros ir nuolatinio tobulinimosi „dėsniais". Viena vertus, toks didelis dėmesys individualumui, kūno ir vidiniam grožiui – visuomenės raidos ir aukštos kultūros ženklas. Kita vertus, kai savirealizaciją suprantame kaip veikti, o ne būti – galbūt tai virsta dar vienu streso ir egzistencinio nerimo šaltiniu?
„Sporto grupės" žaidime susilydo įvairios sporto pasaulio taisyklės ir įvaizdžiai. Tvankioje, treniruotų kūnų, jų pulsuojančių gyslų ir smilkinių persmelktoje erdvėje sukasi šešių DIY (do-it-yourself) instrumentų ansamblis. Įvairioms raumenų grupėms skirti treniruokliai suskamba kaip unikalūs muzikiniai instrumentai.
Nuotraukų autorius - Martynas Aleksa