Jono Nekrašiaus knygos-žinyno sutiktuvės

Kiti renginiai

Rugsėjo 8 d., antradienį, 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Mažojoje salėje vyks Jono Nekrašiaus knygos-žinyno „Šiaulietiška spauda XVI–XXI a.: leidybos, platinimo ir saugojimo įstaigos“ sutiktuvės.

Tai pirmoji informacinio žinyno formos ir plačiausia Šiaulių knygotyros istorijos apžvalga nuo XVI a. iki pat šių dienų apie Šiaulių miesto ir rajono autorių, leidėjų, spaustuvininkų, knygrišių, bukinistų, knygynų, spaudos ir knygų kioskų bei bibliotekų veiklos raidą. Be to, knygoje pateiktos spaudos leidinių leidyklos ir patys žymiausi periodinės spaudos leidiniai, privačių ir valstybinių viešųjų bibliotekų istorija, knygos ženklai.

Pristatyme dalyvaus knygos autorius ir redakcinė kolegija: Almantas Šlivinskas (pirmininkas), dr. Tomas Petreikis, Audronė Kiršinaitė, Nijolė Petraitytė ir kt.

Renginys, skirtas Tarptautinei raštingumo dienai paminėti.

 

Organizatoriai: Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Partnerė – Šiaulių rajono savivaldybė.

Rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

Renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis 1 metro saugaus atstumo (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus).
Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.