FOTOGRAFIJOS RAKURSAI. Kristupo Saboliaus paskaita „Ar įmanoma nufotografuoti antropoceną?“

Kiti renginiai

Jau kuris laikas verda aštrios diskusijos, susijusios su antropoceno reprezentavimu. Išskiriami įvairūs naratyvai ir vizualizavimo strategijos, siekiantys atskleisti žmogaus poveikį geologiniams ir klimatiniams procesams. Juo karščiau vyksta diskusijos, tuo dažniau atsigręžiama į vizualinio atvaizdavimo, o kartu ir vaizduotės klausimą. Ar pastanga atvaizduoti išlieka tinkama laikysena ekologinių katastrofų akivaizdoje? Kita vertus, galbūt mėginimas suprasti aplinkodairos krizę visų pirma reikalautų vaizduotės atsinaujinimo, kuris leistų angažuotis aktyviam veiksmui ir etinei atsakomybei, o sykiu suteiktų progą persvarstyti paties žmogaus kaitos problemą.

Kristupas Sabolius. Filosofas, rašytojas, vertėjas, kino scenaristas, Vilniaus universiteto Filosofijos instituto profesorius ir Masačusetso technologijų instituto (MIT) afilijuotas mokslininkas. Knygos „Žmogus, kuris žinojo viską“ (bendraautoris Tomas Ramanauskas), romano „Bloga knyga“, monografijų  „Įnirtingas miegas. Vaizduotė ir fenomenologija“,  „Įsivaizduojamybė“ autorius.  Sukūrė scenarijus filmams „Nematoma“ ir „Lošėjas“ (bendraautoris rež. Ignas Jonynas). K. Saboliaus mokslinių interesų lauke atsiduria žmogaus vaizduotės, įsivaizduojamybės ir kūrybiškumo temos.

Kristupo Saboliaus paskaita „Ar įmanoma nufotografuoti antropoceną“ yra viešų paskaitų ciklo „Fotografijos rakursai“, vyksiančio Fotografijos muziejuje 2022 m. rugsėjo 29 d. – spalio 20 d., dalis.

Plačiau: https://i.fotomuziejus.lt/SsiVf 

Nuotraukoje – Kristupas Sabolius, fot. Dovilė Lingytė.