ŠILUVOJE PASIRAŠYTA RELIGINIO TURIZMO BENDRADARBIAVIMO SUTARTIS

Rugsėjo 12-ąją Šiluvos Jono Pauliaus II aikštėje Šiaulių miesto ir Raseinių, Kelmės, Šiaulių rajonų merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama skleisti religinio turizmo ir piligrimystės šalyje idėjas, vieningai skatinti lankyti religinius bei kultūrinius objektus ir kurti piligrimystės įvaizdį. Sutarties pasirašymo liudininkais tapo tikintieji, atvykę į Šilinių atlaidus iš visos Lietuvos. Ceremonijoje dalyvavęs Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas sveikino savivaldybių vadovus priėmus reikšmingą sprendimą religinio ir piligriminio turizmo plėtrai.

Sutartį pasirašiusios savivaldybės vieningai dirbs religinio turizmo srityje. Bendradarbiaujant bus inicijuojamas komunikacijos, turizmo ir vietos patrauklumo skatinimas kiekvienai savivaldybei atskirai atskleidžiant jos unikalumą. Šia sutartimi savivaldybės įsipareigoja kasmet tęsiant religinio turizmo sklaidą Lietuvoje ir šalyje, biudžete numatyti ne mažesnę nei 10 000 Eur sumą religinio turizmo skatinimui. Finansavimas bus skirtas bendro religinio turizmo produkto kūrimui ir viešinimui. Bendradarbiavimo sutartimi savivaldybės taip pat įsipareigoja parengti ir patvirtinti bendrą religinio turizmo Lietuvoje skatinimo programą ir priemonių planą.

Ši bendradarbiavimo sutartis atveria naujas galimybes religinio turizmo plėtrai ne tik Šiaulių mieste ir regione, bet ir visoje šalyje.

Parengta pagal Raseinių rajono savivaldybės ir Šiaulių turizmo informacijos centro informaciją.

Foto Šiaulių TIC.

 

Atsiliepimai

Komentuoti