ŠIAULIŲ TURIZMO „KITOKIE“ METAI – TURTINGI DARBAIS IR VIETOS KELIAUTOJAIS

Šių metų Pasaulinės turizmo dienos šūkis –„Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“. Daugiau nei metai nuo pasaulį supurčiusios pandemijos visus turizmo sektoriaus dalyvius privertė iš naujo pergalvoti strategijas, veiklas. Šiaulių turizmo sektorius ne išimtis – turizmo informacijos centras negalintiems be kelionių ir atradimų pateikė tiek internetinių naujovių, tiek turėjo laiko išgryninti naujus turistinius projektus. Kokie turizmo metai buvo Šiauliams?

Pavasarį duris atvėręs baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“ jau pelnė lankytojų simpatijas. Viena po kitos plaukiančios turistinės grupės ir pavieniai lankytojai tik įrodė, kad domėjimasis savo protėvių istorija labai gajus ir šis unikalus centras tikrai reikalingas.

Šiemet nevyko turizmo atlaidais laikoma tarptautinė turizmo paroda „Adventur“, leidžianti esamus ir būsimus turistus supažindinti su turizmo naujovėmis. O pristatyti tikrai turėta ką – nauji leidiniai, atnaujinti žaidimai. Išleisti leidiniai: turizmo gidas „Saulės žemės turtai“, pristatantis regiono turizmo patraukliausias vietoves ir patirtis.

„Žydų kultūra ir atmintis Šiaulių krašte“ apie tautos palikimą ir istoriją; atnaujintas Šiaulių miesto turizmo gidas. Atnaujintas ir žaidimas „Šiauliai“ – įtraukti nauji objektai, yra ir naujų mokslo metų kalendorius.

Jau ne pirmus metus rengiami gidų kursai nepraranda susidomėjimo. Todėl ir šiemet renkama nauja klausytojų grupė, kuri kursų galės klausyti nuotoliniu būdu. Visi, kurie domisi istorija, myli savo šalį kviečiami registruotis į kursus ir tapti gidais. Gidas – tai ne darbas, tai gyvenimo būdas.

Raseinių, Kelmės, Šiaulių rajonų ir Šiaulių miesto merai pernai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta skleisti religinio turizmo ir piligrimystės idėjas Lietuvoje, skatinti lankyti religinius bei kultūrinius objektus ir kurti piligrimystės įvaizdį. Šiemet jau prasidėjo projektų pristatymas visuomenei. Baigiamas rengti naujas maršrutas, kuris drieksis per visas keturias savivaldybes ir vadinsis Malonių keliu (lot. Via Gratia). Vasarą nuskambėjo ir projekto „Bažnyčių naktys“ koncertai po bažnyčių skliautais, jose vestos naujos ekskursijos.

Šiaulių turizmo informacijos centras latvių ir estų turistus kvietė atrasti Saulės miestą įvairiomis publikacijomis – nuo gamtos turtų iki įvairiausių muziejų buvo aprašyti straipsniuose. Peržvelgus skaitymo statistiką, susidomėjimas Šiauliais tikrai nemenkas, tiesa, realus rezultatas bus matomas mažiausiai po pusmečio.

Net 80% šalyje sumenkęs turistų skaičius (atvykstamojo turizmo) turėjo didelės įtakos visam turizmo sektoriui. Šiaulių turizmo informacijos centras – ne išimtis. Kita vertus, sulaukta turistų iš Estijos, Nyderlandų, Vokietijos, Latvijos. Džiugu, kad NATO misijoje dalyvaujantys Ispanijos kariai, susižavėję mūsų šalimi, dažnai lankydavosi Centre, keliaudavo po aplinkines savivaldybes ir miestą, noriai pirko lauktuves savo šeimoms. Centro darbuotojai pastebėjo išaugusį lietuvių turistų susidomėjimas Šiauliais – išdalyta daug turistinių leidinių, sulaukta daug užklausų telefonu dėl gidų, ekskursijų organizavimo.

Į Šiaulių turizmo informacijos centrą užsukę lankytojai džiaugiasi atradę su naujuoju miesto logotipu paženklintos atributikos – raktų pakabukų, marškinėlių, skėčių. Mažieji Centro lankytojai išlydimi su dovanomis – „Šiaulių“ žaidimu, kuris leis nepamiršti viešnagės Šiauliuose.

Ką atneš nauji metai ir kokios bus turizmo tendencijos – laikas parodys. Rugsėjo 27 d. minima Pasaulinė turizmo diena su šių metų šūkiu „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“ taps paskatinimu augti visiems turizmo sektoriaus dalyviams ir reikalingų pokyčių motyvacija.

Atsiliepimai

Komentuoti