ŠIAULIETĖ RITA BLAUZDAVIČIENĖ: „ŠIAULIAI MANO GIMTINĖ, JIE MIELESNI UŽ VISUS MIESTUS“

Šiaulietė Rita Blauzdavičienė jau dešimtmetį gyvena Vokietijoje, tačiau jaučia didelius sentimentus Saulės miestui. Šiame interviu ji pasakoja apie mėgstamiausias vietas mieste, pokyčius.

Jūs į Šiaulius žvelgiate iš gan tolimos distancijos, gyvenate ne Lietuvoje. Ką draugams/svečiams pasakojate apie Šiaulius? Kokie tie, Ritos Blauzdavičienės, Šiauliai?

Ką siūlau pamatyti vykstantiems turistams, žinoma, skiriasi nuo mano Šiaulių. Kai kas nors paklausia, pasitelkiu visagalį internetą, pasitelkiu savo prisiminimus ir pristatau visas įžymybes.

Mano Šiauliai susiję su asmeniniu gyvenimu: labai šiltai prisimenu savo pirmą mokymo įstaigą 7-tą pradinę mokyklą (dabar ten vaikų dailės mokykla), Didždvario gimnaziją, kurią baigėm abi su dukra, tik mano laikais ji buvo 5-oji vidurinė mokykla. Paskui buvusios darbo vietos, teko prisidėti kuriant socialinių paslaugų tinklą Šiauliuose. Tai buvo be galo įdomus laikas, labai džiaugiuosi, kad tos įstaigos gyvuoja ir plečiasi, kuriasi naujos.

Kokios buvo / yra mėgstamiausios miesto vietos? Kokie „taškai“ sukelia daugiausiai emocijų? Koks būtų jūsų Šiaulių Top5?

Visus sentimentus kelia centrinė miesto dalis, ta nuo geležinkelio į Joniškio pusę, Pietinis nebuvo savas, kartais tik drauges aplankydavau. Labai pasiilgstam Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios, ji buvo tapusi mūsų šeimos dvasine užuovėja, beveik kiekvieną sekmadienį ten semdavomės dvasios stiprybės, išvykę tokios vietos neradom. „Laiptų“ galeriją atradau kaip sekmadieninę lavinimosi mokyklėlę mažametei dukrai, vėliau lankydavomės puikiuose renginiuose. Miesto gimtadienis „Šiaulių dienos“ kelia daug sentimentų. Labai mėgstu Kaštonų alėją, bulvarą, mėgstamiausia buvo „Presto“ kavinė. Mano Šiaulių TOP 5: Šv. Ignaco Lojolos bažnyčia, „Laiptų“ galerija, Dramos teatras, Kaštonų alėja, Bijotės ežeras (važiuodavom prie jo ne tik vasarą).

Viename interviu teigėte, kad į Šiaulius jau nebeplanuojate grįžti. Ko labiausiai pasiilgstate iš šio miesto?

Vilniaus universitete baigiau bibliotekininkystę ir magistro socialinio darbo studijas. Šiauliai mano gimtinė, tik studijas baigiau Vilniuje, dirbau Povilo Višinskio bibliotekoje, Šiaulių miesto centrinėje bibliotekoje, Šiaulių m. savivaldybės socialinės paramos skyriuje. Dabar jau dešimti metai su šeima gyvenu Vokietijoje, grįžti tikrai neplanuojame...bet žmogus planuoja, o Dievas šypsosi. Šiaulių tikrai pasiilgstu, labai domiuosi, kas vyksta mano mieste, džiaugiuosi pokyčiais. Sentimentų labai daug, be to, visa jaunystė prabėgo Šiauliuose, įvyko labai svarbūs mano gyvenimo įvykiai.

Šiauliai ne Klaipėda, bet ir ne Panevėžys. Kuo Šiauliai išsiskiria Lietuvos kontekste?

Šiaulių atžvilgiu nesu objektyvi – tai mano gimtinė, jie mielesni už visus miestus. Visada atrodė, kad ir žmones čia geresni ir, kaip sakoma, dangus šviesesnis, todėl negaliu lyginti nei su Panevėžiu, nei su Klaipėda. Žinoma, Klaipėdos pranašumas jūra, bet pačiam miestui esu abejinga.

Kas pritrauktų arba sulaikytų turistų srautus mūsų mieste?

Mano požiūrį į Šiaulius diktuoja meilė. Manau, kad apie turizmo plėtrą turėtų kalbėti specialistai, kurie analizuoja turistų poreikius. Man atrodo, kad traukos taškų Šiauliuose tikrai yra, gal trūksta reklamos. Pavyzdžiui, Vokietijoje dažnai gali būti plačiai išreklamuotas medis, kurį pasodino koks nors poetas, arba tiesiog vaizdinga vietovė ir pan. Čia žmonėms nereikia kažkokių labai ypatingų objektų, dar labai svarbu, kad į tą vietą vestų koks nors vaizdingas takas, nes visi labai mėgsta pasivaikščioti.

Šiauliai keičiasi. Ką manote apie pokyčius mieste? Kokių pasikeitimų dar lauktumėte?

Mane labai džiugina pokyčiai Šiauliuose, sistemingas jo tvarkymas: praplatėjusios gatvės, atsodinti medeliai, sutvarkytos aikštės, labai patinka sutvarkyta Kaštonų alėja, kultūros objektų renovavimas, miesto parko tvarkymas (manau, žmonės labai laukia galutinio jo sutvarkymo, vasaros estrados įrengimo), bulvaro renovavimas. Žinoma, norisi, kad ir bulvaro namai atsinaujintų, balkonuose žydėtų gėlės – manau, viskas ateityje. Gal miesto savivaldybė su bulvaro namų savininkais parengs kokį bendrą projektą dėl pagrindinės gatvės gražinimo. Man iš toli atrodo, kad miestas tvarkomas gana sparčiai, nors vietinius girdžiu kartais paburbant dėl vienų ar kitų objektų, be abejo, šiauliečių nuomonė yra labai svarbi, bet į ją įsiklausoma (bent man taip atrodo). Pati dirbau miesto administracijoje, suprantu juos, žinau, kokios būna problemos, kai reikia balansuoti tarp galimybių, įstatymų ir gyventojų norų.

BLIC

Geriausia vieta pasimatymui Šiauliuose: žinoma, prie „Gaidžio“.

Geriausia vieta pasitikti saulę Šiauliuose: prie Talkšos ežero.

Šiaulių pasididžiavimas: didžiausias pasididžiavimas yra Šiaulių žmonės, kurie ir kuria miestą.

Šiauliuose pailsėti galima: žiūrint kas kokį poilsį mėgsta, man atrodo, kad tam tiks miesto parkai, Botanikos sodas, sutvarkyta Talkšos krantinė, dviračių takai.

Aktyvūs šiauliečiai renkasi: aktyviems tiks dviračių takai, sporto salės, parkai.

Atsiliepimai

Komentuoti