ŠIAULIAI: SALDŽIAI, ŠLAPIAI, GREITAI, TAMSIAI, ŠVELNIAI IR GERAI

Jei saulėti Turkijos pajūriai šiemet jūsų nesulauks, o jūs taip norite pasilepinti saule – atvykite į Saulės miestą Šiaulius. Pasmaguriauti, ramiai pasivaikščioti, atrasti, pasportuoti ir, žinoma, pasimėgauti saule.

Geriausia mėgautis vasarą

Iš ko susideda vasara? Pramogos, draugai, daug ledų ir vandens pramogų. Šiauliuose tikrai susirasite draugų, čia gyvena draugiški ir paslaugūs žmonės.

O kaip su ledais ir vandens pramogomis? Sezono naujiena – veganiški ledai su bananais, braškėmis, avietėmis ir kokoso pienu, juos gamina „Valerijono“ arbatinėje.

Jei norisi daug vaflių ir daug ledų su visokiais pagardais – miesto bulvare įsikūrė burbulinius vaflius kepanti kavinė „City Wok“.

O dabar šiek tiek magijos! „Rūtos“ šokolado kavinėje skanaukite šokoladinį burbulą, kuriame slepiasi gardūs vaniliniai ledai, pagardinti liofilizuotomis avietėmis. O kur magija, paklausite? Ledus atrasite tik karštu šokoladu užpylę tą šokoladinį burbulą. Jis atsivers!

Vandens pramogos mieste? Taip ir dar kartą taip! Miesto centre tyvuliuojančio Talkšos ežero pakrantės pritaikytos tiek aktyviam, tiek pasyviam poilsiui. Išbandykite treniruoklius, pasivaikščiokite ekologiniais takais ar įveikite energetinį labirintą. O gal norite skrieti vandeniu? Tada siūlome rinktis „FOX spot“ vandens pramogas – nuo vandens dviračių iki slydimo vandeniu (?). Naujausia pramoga – katamaranas. Siūlome išbandyti ir į miestą pažiūrėti iš kitos pusės.

Jei norite ramiai žiūrėti į vandenį ir pasimaudyti, Talkšos ežeras taip pat tinka. Dar didesnis smėlėtas paplūdimys, tiltas jūsų laukia Rėkyvoje, Rėkyvos ežero pakrantėje. Šalia esančiame restorane „Žvejų užeiga“ galima skaniai pavalgyti ir pasigėrėti vaizdu į ežerą. Kviečiame išbandyti ir pasiplaukiojimą Žvejų plaustu.

 

Po pramogų – truputis istorijos pamokų

Šiauliai pelnytai gali vadintis muziejų miestų. Čia jų priskaičiuojama net 22: pradedant  Dviračių, Radijo ir televizijos, Vandentvarkos, Angelų, baigiant Vaistininkystės ar šokolado muziejais. Vasarą siūlome prisiminti žaidimą „Sugedęs telefonas“ ir apsilankyti Telefonijos muziejuje. Čia ne tik gausi telefonų aparatų kolekcija, bet ir istorinis pastatas, kuriame ir įsikūręs šis muziejus. Tai buvusi miesto iždinė – saugyklos, pinigų kolekcijos. Tiesa, šio muziejaus lankymas – tik iš anksto susitarus.

Vandos Kavaliauskienės katinų muziejus yra vienas tų, kurio neaplenkia nei vaikai, nei suaugę. 7 gyvi katinai ir tūkstančiai katinų skulptūrėlių, paveikslėlių ir kitų smulkmenų, kuriuos puošia katinai. Muziejuje galima sudalyvauti ir edukacijose, ir gimtadienius atšvęsti. Tame pačiame aukšte gyvena kalbančios papūgos, sprindžio dydžio sraigės ir kiti gyviai, juos rasite Gyvūnijos sode.

Ožiai mieste? Prie Žaliūkių malūno ganosi keli ožiai, ten darbuojasi malūnininkas. Šis vėjo malūnas – miesto istorijos dalis, o ir kuris miestas gali pasigirti tokiais lankytinais objektais visai netoli centro?

Po visų pasibastymų ir atradimų mieste, kai vaikai užmigs, galima ir papramogauti – juk Šiaulių naktys jau rugpjūčio 23-30: gausybė renginių, šviesų ir netikėtumų „ant kiekvieno kampo“.

Atsiliepimai

Komentuoti