SEZONO NAUJIENA – EKSKURSIJA DVIRAČIAIS PO PIETINĮ!

Šiauliai turizmo sezoną atidaro ant dviračių – visus kviečia į ekskursiją po Pietinį rajoną: susipažinti su jo priešistore, tų žemių gyventojais, legendomis.

Atrasti ir „perskaityti“ tų žemių kronikas padės gidas Saulius Stasiūnas, kuris sako, kad pažiūrėjus į tą pačią vietą bent šimtą metų atgal, rastume penkis kaimus į pietus nuo Šiaulių centro: Žaliūkes, Lieporius, Dainus, Gytarius bei Gegužius. Jei kam pasirodytų mažoka, dar būtų galima pridėti Aukštabalį, Verdulius ir Verduliukus.

„Pietinio kronikų pradžia laikyčiau 1596 metus, kai šie kaimai buvo paminėti Šiaulių karališkosios ekonomijos raštuose. Tiesa, tikrąja raštų, įvykių aprašymų, skelbimų spaudoje, publikacijų, atsiminimų, romanų – visa tai sudarančių tikrąsias kronikas – gausa Pietinis gali pasigirti tik nuo XX amžiaus pradžios. Pastarųjų dėka braižosi netikėtos žmonių gyvenimo paralelės tarp laikmečių – tarpukario, sovietmečio, nepriklausomybės pradžios, karo metų bei šios pandemijos meto dienos“, – teigia naujos ekskursijos „Pietinio kronikos prieš 100 metų“ autorius gidas Saulius Stasiūnas.

Tris valandas truksiančioje ekskursijoje ant dviračių – tikras istorinis Šiaulių žemėlapis. Gidas pasakojo, kad vingiuodami į pietus, ekskursantai išmatuos geografinį Pietinį – nuo kraštotyrininko Vytauto Mažeikos aprašytos Vijolės iki Šventupio, o grįždami galės palyginti jį su Rimanto Kmitos romane nupasakota „dychalkes galimybe“  – „Iš Indonezijas .. į sava Besarabiją“.

„Įdomiausiose vietose būtinai sustosime ir ten vykusias istorijas porinsime. Koks laikmetis, tokia ir Pietinio kalba – čia žemaitiškas „kūlis“, ana ten vokiškas „zeimeris“, kur kitur – rusiškos „poniatkės“, o mes šiuolaikiškai „pa-anglėsime“ – ekskursiją pristatė gidas.

Į ekskursiją dviračiais kviečiantis gidas Saulius Stasiūnas žavių ir drąsių ekskursantų lauks birželio 6 dieną, 12 val. prie Šiaulių arenos (J.Jablonskio g. 16).

Jei neturite dviračių, juos galite išsinuomoti Šiaulių turizmo informacijos centre (turime 6 dviračius).

Atsiliepimai

Komentuoti