Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

RELIGINIO TURIZMO IŠTEKLIAI PRISTATYTI ŽURNALISTAMS: KELIAUTA MALONIŲ KELIU

Prieš metus, saulėtą rugsėjo 12 dieną Raseinių, Kelmės, Šiaulių rajonų ir Šiaulių miesto merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta skleisti religinio turizmo ir piligrimystės idėjas Lietuvoje, skatinti lankyti religinius bei kultūrinius objektus ir kurti piligrimystės įvaizdį. Šiemet būrys žiniasklaidos ir turizmo atstovų turėjo galimybę keliauti baigiamu rengti nauju maršrutu, kuris drieksis per visas keturias savivaldybes ir vadinsis Malonių keliu (lot. Via Gratia). Žurnalistai iš delfi.lt, 15min.lt portalų, LRT radijo, žurnalo „Kelionės ir pramogos“, savaitraščio „Savaitė“, „Ūkininko patarėjo“ ir kt. domėjosi religinio turizmo objektais, naujais turizmo objektais regionuose.

Dviejų dienų turo startas – Raseinių rajonas. Dalyviai buvo pakviesti į naujausią Raseinių krašto lankytiną objektą – Dubysos regioninio parko lankytojų centrą, kuriame įstaigos direktorius V. Kilčiauskas pristatė parko vertybes, papasakojo, kokie iššūkiai laukia artimiausioje ateityje. Vėliau delegacija patraukė į Šiluvą, kurioje vyko Šilinių atlaidai.

Palendrių Šv. Benedikto vienuolyne dalyvius pasitiko amerikietis brolis David Minot. Šmaikščiai ir šiltai sutikti dalyviai buvo supažindinti su vienuolyno gyvenimu, jo istorija. Tytuvėnų piligrimų centro vadovė Sandra Sabaliauskienė pažymėjo, kad Palendriai bene populiariausias religinio turizmo taškas Kelmės rajone, kur aktyviai veikia vienuoliai, ruošia savo produkciją ir taip pritraukia didelius turistų ir piligrimų srautus.

Iš Palendrių keliauta į Kurtuvėnus, mat ten įsikūrusioje Kurtuvėnų regioninio parko direkcijoje ir lankytojų centre galima pamatyti milžinus! Pasisupti ant „milžinų ašarų“ ar supilti ugnikalnį panoro daugelis. Vakarienė vyko smuklėje „Kryžkelė“, kurioje visi lankytojai gali užsisakyti net savaitę brandinto kumpio (tik būtina iš anksto užsisakyti). Paskutinis pirmos dienos objektas – Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia ir bernardinų vienuolyno ansamblis. Informacinio turo dalyviai šį objektą pakviesti pažinti pasitelkiant pojūčius, garsus ir pasakojimus vakaro sutemose, šviečiant tik rankose laikomiems žibintams.

Antroji diena prasidėjo Kuršėnų mieste, kuris Lietuvoje garsėja kaip puodžių sostinė ir garsiojo Kuršėnų vyniotinio gimtinė. Svečiai išbandė vieną ilgiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltą per Ventą ir apsilankė ką tik po restauracijos atidarytus medinius Kuršėnų dvaro rūmus. Turo dalyviai turėjo progos ir „pažaisti“ – dalyvavo molio edukacijoje, kiekvienas galėjo nusilipdyti po mažą meno kūrinį.

Paskutinis turo taškas – Šiaulių miestas. Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė turo dalyvius pirmiausiai kvietė pažinti naujausią Šiaulių lankytiną vietą – inovatyvų baltų kultūros pažinimo centrą „Baltų kelias“. Vėliau aplankyta 151-uosius metus skaičiuojanti vaistinė „Valerijonas“. Čia įkurtas ir Vaistininkystės muziejus, o arbatinėje galima rasti platų vegetariškų, veganiškų patiekalų meniu, pvz. veganiškus šaltibarščius ar cepelinus su avinžirniais. Turą vainikavo ekskursija po pagrindinius Šiaulių miesto religinius objektus – Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, senąsias Talkšos kapines su stebuklus kunigo Ignaco Štacho kapu.

Tokio tipo informaciniai turai suteikia galimybę skleisti ir populiarinti piligrimystės idėjas, supažindinti visuomenę su naujais ar mažiau žinomais turistiniais objektais bei paslaugomis. Tai būdas dar kartą priminti ką gražiausio ir geriausio turime.

Paregta pagal VšĮ „Atrask Raseinius“ informaciją

Atsiliepimai

Komentuoti