Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

IŠSKIRTINĖ GALIMYBĖ PAMATYTI TAPYTOJO ŠARŪNO SAUKOS KŪRINIUS, NAUJOS PARODOS IR PRAMOGOS ŠIAULIŲ MIESTO DIENŲ PROGA

Šiemet Šiaulių „Aušros“ muziejus „Šiaulių dienas 786“ nusiteikęs švęsti itin aktyviai. Rugsėjo 7–11 d. šiauliečiams ir miesto svečiams veiklos siūlomos kiekviename muziejaus padalinyje. Pristatomi išskirtiniai meno kūriniai, vyksta Tarptautinis senųjų fotografijos technologijų simpoziumas, pradeda veikti tarptautinė paroda, specialios edukacinės veiklos. Lankytojų patogumui muziejaus padaliniai dirbs ilgiau.

Tik prieš savaitę Šiaulių miesto garbės pilietis, mecenatas ir kolekcininkas Edmundas Armoška muziejui padovanojo jau ne pirmą, itin vertingą dailės kūrinių kolekciją, kurią Šiaulių miesto šventės proga, net tris savaites nuo rugsėjo 9 d., bus galima išvysti Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje (Vilniaus g. 74). Lankytojų dėmesiui bus pristatyti vieno garsiausių šiuolaikinių Lietuvos dailininkų Šarūno Saukos, žymaus litvako tapytojo Arbit Blato (Nechemija Arbitblatas, 1908–1999), lietuvių išeivijos dailininko Jono Rimšos (1903–1978), tapytojo Solomono Teitelbaumo, grafikės Birutės Stančikaitės kūriniai.

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140) visų besidominčiųjų fotografija, ypač senosiomis fotografijos technologijomis, rugsėjo 7–10 d. laukia tarptautiniame simpoziume. Siekiant sutelkti atminties institucijų pajėgas sprendžiant opiausias fotografijos paveldo saugojimo problemas, skatinti dalykinį dialogą, apsikeitimą patirtimi ir gerosios praktikos sprendimais tarp įvairių sričių specialistų, simpoziume kviečiami dalyvauti ir dalytis patirtimi fotografijos tyrėjai, muziejininkai, archyvarai, restauratoriai, senųjų fotografijos technikų praktikai iš Lietuvos ir užsienio. Išsami simpoziumo programa – https://photosymposium.lt/

Nuo rugsėjo 9 d. Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47) veiks tarptautinė paroda „Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystė ir Lietuvos didžioji kunigaikštystė 1561–1795 m.“ Šiaulių „Aušros“ muziejaus kartu su 28 partneriais iš Lietuvos, Latvijos, Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Ukrainos parengtoje parodoje šiauliečiai ir miesto svečiai išvys ir galės suprasti, kokį pėdsaką viena kitos istorijoje ir kultūroje paliko kaimyninės valstybės Lietuva ir Latvija. Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatytas originalus 1569 m. rugpjūčio 3 d. Liubline surašytas dokumentas – Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystės inkorporacijos į Abiejų Tautų Respublikos uniją aktas, pasirašytas karalius Žygimanto Augusto, kiti unikalūs eksponatai. Parodos pristatymo renginys vyks rugsėjo 21 d. 16 val.

Miesto šventės šurmulyje kviečiame užsukti ir į Venclauskių namus-muziejų (Vytauto g. 89), kur šiuo metu veikia paroda „Kartą skautas – visad skautas!“ Čia rugsėjo 9 d. nuo 16 iki 19 val. svečiuosis Šiaulių skautai, su kuriais visada smagu ir įdomu: po vasaros sugrįžę iš stovyklų, jie dalinsis įspūdžiais ir patirtimis. Žaidimai, įvairios smagios skautiškos veiklos lankytojų laukia muziejaus sodelyje ir kieme. Bus smagu, kaip ir tais laikais, kai čia gyveno didelė Venclauskių šeima, kurios nariai buvo aktyvūs skautai.

Šiaulių „Aušros“ muziejus rugsėjo 9–10 d. dalyvaus ir Pėsčiųjų bulvare pirmą kartą organizuojamoje „Šiaulių turizmo gatvėje“. Muziejininkai pristatys įvairias veiklas, kvies išbadyti edukacinius užsiėmimus, įsigyti muziejaus leidinių ir suvenyrų.

Šventinį maratoną užbaigs rugsėjo 11 d. 12 val. Žaliūkių malūnininko troboje (Architektų g. 73) vyksiantis projekto „Tradiciniai sambūriai prie Žaliūkių vėjo malūno“ renginys. Lankytojų lauks Nikodemo Vaineikio muzikos instrumentų kolekcijos prakalbinimas ir Ugnės Vaineikienės surinktų daiktų istorijos. Vaineikių šeima pristatys sukauptas muzikos instrumentų, senovinių skarelių, nosinaičių, senovinių mokyklinių reikmenų kolekcijas. Tikrai bus įdomu sužinoti, kaip ir iš kur šie daiktai atkeliavo, pamatyti, išgirsti, patiems pabandyti ne tik seniausius lietuvių liaudies, bet ir labai egzotiškų kraštų, instrumentus.

Atsiliepimai

Komentuoti