FORUMUI PASIBAIGUS – LAUKIA NAUJI DARBAI IR MIESTO ĮVAIZDŽIO STIPRINIMAS

Gruodžio 10 dieną, ketvirtadienį, Zoom platformoje įvyko IV Šiaulių krašto turizmo forumas. Šių metų forumo tema buvo „Įvaizdis yra viskas (?!)“. Pranešimų pasiklausyti ir mintimis pasidalinti susirinko per 100 turizmui neabejingų žmonių iš Šiaulių miesto, regiono bei Lietuvos turizmo informacijos centrų.

Forumo metu pristatytos Šiaulių ir Lietuvos įvaizdžio gerinimo perspektyvos ir planai.

„Lietuvos pristatymo užsienyje 2020-2030 m. strategiją“ pristatė Eglė Kudzmanienė, LR Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės vyr. patarėja. Kuriant miestų įvaizdį svarbu nenutolti nuo bendro šalies įvaizdžio, bet ir išlikti savitiems  – tokia buvo pagrindinė pranešimo idėja.

Pranešimą „Turizmo sektoriaus bendradarbiavimo įtaka įvaizdžio gerinimui“ pristatęs Simonas Rudaminas, turizmo rinkodaros profesionalas, „We love Lithuania“ įkūrėjas teigė, kad tik bendradarbiaujant galima pasiekti gerų rezultatų ir tapti žinomais už šalies ribų. Tai svarbu tiek mažiems turizmo vienetams, tiek dideliems.

Doc. dr. Miglės Černikovaitės ir doc. Valdo Dambravos pristatytos Šiaulių miesto įvaizdžio rinkodaros strategijos gairės buvo svarbiausias forumo akcentas.  Kuria kryptimi judėti, kaip įprasminti Saulės miesto įvaizdį – apie tai buvo kalbėta pranešime.

Tyrėjai minėjo ir tai, kad Šiauliams gali būti priskiriamos net trys įvaizdinės kryptys/temos – Saulės miestas; skandinaviška erdvė augti ir kurti; miestas kryžkelėje /  originalų, marginalų, ultramoderno miestas (miestas, kuriame dera kraštutinumai).

Įvaizdžio gairių rengėjai siūlo tęsti ir plėtoti Saulės miesto įvaizdį. Gera pradžia jau yra, miestas visoje Lietuvoje žinomas šiuo sinoniminiu pavadinimu, tad teliko jo nepamesti ir geriau įtvirtinti įvairiomis vizualinėmis priemonėmis.

Gaires galite perskaityti paspaudę nuorodą: https://bit.ly/3ofTEw8

Forumo klausytojai aktyviai uždavinėjo klausimus pranešėjams, teikė pastabas. Forumo moderatorės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė ir Šiaulių TIC centro direktorė  Rūta Stankuvienė ir pačios turėjo klausimų pranešėjams, pasidalijo savo įžvalgomis.

Atsiliepimai

Komentuoti