Biudžetinė įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras
Vilniaus g. 213-90, LT-76348 Šiauliai
Juridinio asmens kodas 145398346
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

VAISTINĖ „VALERIJONAS“

Istoriniai objektai, Šiauliai

Audio gidas

0:00
0:00
Darbo laikas:
I — V 07:30 — 20:00
VI 09:00 — 16:00

Teikiamos paslaugos vieta

Šiaulių miestas

Žmonėms su negalia

Yra neįgaliųjų automobilių parkavimo vietos
Prie įėjimo įrengtas pandusas / nuovaža

Keliaujant pėsčiųjų bulvaru, kilstelėjęs galvą aukštyn, gali pamatyti ant stogo įsitaisiusias juodų katinų figūras. Kodėl jie ten, ilgai svarstyti nereikia: juk katinai yra ant pastato stogo, kuriame įsikūrusi „Valerijono“ vaistinė.

Toje pačioje vietoje vaistinė veikia jau daug metų – nuo 1870-ųjų, kuomet provizorius Nurokas gavo leidimą įsteigti Šiauliuose trečią vaistinę. Vos tik įkūręs, ją pardavė provizoriui Limbergui.
1900 m. ji jau buvo žydo C. Volpės vaistinė, joje dirbo provizorius, vaistinės vedėjas ir trys mokiniai.
1934 m., holokausto metu žuvus C. Volpei, vaistinės vedėju ir savininku tapo jo sūnus Ilja Volpė (jis buvo gamtos mokslų daktaras, turėjo chemiko, vaistininko, bakteriologo ir maisto analitiko kvalifikacijas, mokėjo rusų, vokiečių, lietuvių, žydų, prancūzų ir hebrajų kalbas).
Gerokai po Antrojo Pasaulinio karo atidaryta vaistinė Nr. 123.

Nuo 1977 m. „Valerijono“ vaistinei vadovauja provizorė ir vaistininkė Almyra Girdenienė.

Daug savininkų, daug vardų, gausu istorijos vingių, bet vaistinė tapusi miesto istorijos dalimi išliko iki šiol. Šiandien „Valerijono“ vaistinė – viena seniausių vaistinių Lietuvoje, veikiančių ir vis dar puoselėjančių tradicinės vaistininkystės vertybes nuo jos įkūrimo pradžios.
Tai buvo ir yra vienintelė vaistinė Šiauliuose, kuri vaistus gamina vietoje. „Valerijono“ vaistinė savo archyvuose taip pat yra išsaugojusi labai senus vaistų receptus.
Dabar „Valerijonas“ yra ne tik vaistinė. Po tuo pačiu stogu yra įsikūrusi šiauliečių ir miesto svečių mėgiama provanso stiliaus arbatinė. Čia pat veikia ir klinika, gydomosios kosmetikos kabinetas, o šios vaistinės vaistininkų kuriami natūralios sudėties kremai sulaukė didelio pasisekimo.
2019-aisiais metais Šiaulių miesto širdyje esančios vaistinės rūsyje įkurtas visuomeninis vaistininkystės muziejus. Lankytojai užsukę į muziejų gali pajusti kuo gyveno senovinė vaistininkystė. Susipažinti su A. ir L. Rulinskų sukauptais eksponatais, senovinės vaistinės fragmentu, prieškario farmacijos kompanijų vaistų kolekcija.

„Valerijono“ arbatinės rūsyje įsikūrusį muziejų nemokamai galite aplankyti trečiadieniais 15, 16, 17 ir 18 valandomis. Būtina išankstinė registracija tel. + 370 4 152 0738
Aplankius muziejų kviečiame užsukti į čia pat veikiančią arbatinę pasivaišinti sveikatai palankiu maistu!

Atsiliepimai

Komentuoti