Šiaulių turizmo informacijos centras

EKSKURSIJA-ŽYGIS „ŠILO PAVĖŽUPIS, TARGIŲ OZAS IR ŠONOS MIŠKAS“

Susitinkame Šilo Pavėžupio dvaro sodyboje, prie svirno, po galingais senais medžiais. Čia prabėgo gyvenimai dvarininkų Rapolo, Vlado ir Stasio Pūtvių-Pūtvinskių . Čia rašytoja Julija Žemaitė kumečių vaikus rašto mokė. Iš čia Lietuvon iškeliavo karpiai ir lubinai, o kartu ir draudžiama lietuviška spauda. Aplankysime dvaro kapelius, kuriuose ilsisi Putvinskiai, Gelučių dvarininkai Janavičiai ir knygnešys Kazimieras Račkauskas, nešęs knygas, bet skaityti jų nemokėjęs. Eisim gražiais šilais pro Mergežerį, Vėžežerį link Targių ozo. Liaudiškai ozus vadina ožnugariais. Apaugęs mišku, ozo gubrys atrodo žavus kai eini jo ketera aukštai, o pažvelgęs apačion - matai suvirtusius medžius taip, jog velnias koją nusilaužtų. Tai miško kertinė buveinė, kandidatė į sengirę. Pasigrožėsime Šonos ežeru ir iš jo išbėgančiu Šonos upeliu .Beveik išvingiavę ozo aštuoniukę, Šonos miško keliukais suksime atgal į Šilo Pavėžupio dvaro sodybą.
Maršrutas žiedinis, apie 12 kilometrų, nesudėtingas. Šlapių vietų nėra. 100℅ miško keliukai, takai, šiek tiek žvyruoto miško kelio.

Trukmė apie 4 val. su 15 min pertraukėle prie Šonos ežero, turėkite vandens, užkanduką (obuolį, energetinį batonėlį)
Mokyklinio amžiaus vaikams maršrutas įveikiamas.

Augintiniai laukiami su pavadėliais, socializuoti.

Atvykimą į žygį dalyviai organizuojasi patys . (nuo Šiaulių apie 40-35 km )
Kaip atvykti- koordinatės google navigacijai
https://www.google.lt/.../data=!3m1!4b1!4m5!3m4...
Nuo Šiauliai-Kelmė naujo plento, pagal nuorodą sukti link Laikšių. Pasiekus Gaugarius, kryžkelėje sukti į dešinę ,siauras keliukas veda į pakalnę , juo važiuokite iki dvaro sodybos.
Nuo Šaukėnų link Kelmės- sukti į Laikšes ,jas pravažiavus , tarp tvenkinių sukti į kairę lauko keliuku link dvaro sodybos.( Šis kelias tolimesnis, bet mažiau žvyrkelio)

Prekė įtraukta į krepšelį